Revolut představil tmavý režim a skupinové účty pro sdílené nákupy. Automaticky rozpočítají, kdo kolik dluží

Peter BrejčákPeter Brejčák

revolut-dark-mode-min

Foto: Revolut

Aplikace Revolutu nově podporuje tmavý režim

0Zobrazit komentáře

V Revolutu se v posledních měsících rozhodně nenudí. Britský fintechový startup prošel oficiální transformací na banku a s těmito změnami postupně představil několik novinek, mezi nimiž nechybělo nové logo a také přepracované uživatelské rozhraní celé aplikace, která je středobodem Revolutu. Doteď v ní však chyběl tmavý režim, což je často poptávaná funkce od uživatelů, a britská firma se to rozhodla napravit.

Pokud mají uživatelé Revolutu na svém mobilu nastavený tmavý režim, aplikace by se do něj měla po poslední aktualizaci přepnout automaticky, případně tak mohou udělat manuálně v nastavení. V některých modelech telefonů dokáže využívání tmavého režimu šetřit výdrž baterie, navíc je šetrnější pro oči – jasnější barvy displejů zejména v nočních hodinách negativně ovlivňují tvorbu melatoninu, hormonu potřebného pro kvalitní spánek.

Ke klidnějšímu spánku teď navíc může uživatelům Revolutu pomoct další novinka slibující menší stres související se společnými platbami v rámci rodiny či přátel. V aplikaci totiž nově najdete funkci skupinových účtů, ve kterých je možné rozdělit a vyrovnat finanční výdaje na jednom centralizovaném místě.

Využití funkcionality je tak podle firmy vhodné například v případě sdílení výdajů spolubydlících v jedné domácnosti nebo pro vyrovnání účtů různých lidí z dovolené. Po označení všech skupinových výdajů, případně jejich manuálním přidání, dojde k automatickému rozpočítání, kolik si dluží jednotliví uživatelé ve skupině navzájem a mohou se tak snadno vyrovnat.

Novou funkcí tak Revolut, který koncem července uzavřel další kolo investic ve výši 80 milionů dolarů, přímo konkuruje aplikacím jako Splitwise, které mají právě na přepočítávání skupinových výdajů postavený svůj byznys model. Britská banka nabízí skupinové účty všem svým uživatelům, tedy i těm se základním a bezplatným účtem, a navazuje s nimi na předchozí skupinové trezory, v nichž může více uživatelů spořit.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym