Rodičům nedá spát, dětem se líbí. Na motivy odrhovačky Baby Shark, která zbořila YouTube, vznikne film

Filip HouskaFilip Houska

baby-shark-1

Reprofoto: Pinkfong/YouTube

Baby Shark je nejúspěšnějším videoklipem na YouTube

0Zobrazit komentáře

„Baby shark, doo, doo, doo, doo…“ Možná patří k těm nejotravnějším v historii dětských odrhovaček, ale má nevídaný úspěch, na který její tvůrci nyní znovu navážou. Po překonání milníku deseti miliard zhlédnutí na YouTube vznikne z písničky Baby Shark dokonce i plnohodnotný film. Rodiče by se měli do příštího roku obrnit.

Baby Shark má za sebou od roku 2016, kdy vznikl, velkou jízdu. A vůbec s ním tvůrci z jihokorejské společnosti Pinkfong neměli ambice atakovat rekordy na YouTube – zkrátka vymysleli další vzdělávací videoklip, který měl děti učit anglicky. Díky chytlavé melodii a animaci, v níž hrají prim pestrobarevní žraloci, ale rozpoutal „peklo“.

V polovině letošního ledna pokořil hranici deseti miliard zhlédnutí na YouTube, což je s velkým náskokem dosavadní rekord, a nyní magazín Deadline informuje o další zajímavé novince, která se k Baby Shark vztahuje. Na motivy virálního hudebního videa totiž vznikne film, jenž bude dostupný na streamovací službě Paramount+.

Bližší detaily se nicméně neobjevily, tudíž je zatím jen předmětem spekulací, o čem bude snímek pojednávat. Je ovšem téměř jisté, že v hlavních rolích budou znovu animovaní žraloci spolu s malými asijskými dětmi. Na konkrétnější zápletku bude třeba počkat do příštího roku, kdy je premiéra nového filmu plánována.

Ve hvězdách je také dostupnost filmu v Česku. Novinka totiž vyjde na streamovací službě Paramount+, která na tuzemském trhu zatím není spuštěna. Americká společnost ViacomCBS (jež se v těchto dnech mění na Paramount), která Paramount+ provozuje, se nicméně letos chystá na další globální expanzi s tím, že do Česka by patrně měla přijít v polovině tohoto roku.

S Českem je ostatně vzdáleně spojena i samotná skladba, na které bude film postaven. Její úvodní sekundy jsou totiž ze Symfonie číslo 9 (známé také jaké Novosvětská), kterou složil slavný český skladatel Antonín Dvořák. „Skutečnou silou za virálním hitem Baby Shark je Dvořákova symfonie,“ uvedlo britské rádio Classic FM.

Pro Pinkfong zároveň ale nepůjde o první film – před dvěma lety vyrukoval s hudebním snímkem Pinkfong & Baby Shark’s Space Adventure, který obsahuje několik oblíbených „pinkfongovských“ skladeb a hlavní zápletka spočívá v prozkoumávání vesmíru a hledání chybějících kousků hvězd, aby se hrdinové mohli vrátit domů na Zemi.