Rozdělí pracovní pozici pro lidi na částečný úvazek. Britský startup zaujal i slovenské investorky

Britský Roleshare zaměstnancům umožňuje sdílet pracovní pozice, které by musel zastupovat jeden člověk. Zaujal i kolektiv investorek Lumus.

Peter BrejčákPeter Brejčák

lumus-boxed

Foto: Lumus Investment

Zakladatelky Lumus Investment Collective: Vladimíra Činčurová, Lucia Cerchlan, Terézia Jacová a Zuzana Zamborská

0Zobrazit komentáře

Ženy vlastní přibližně polovinu evropského bohatství, mezi andělskými investory, kteří se zaměřují na startupy, ale zastupují podíl jen pár procent. To se rozhodla změnit čtveřice mezinárodně působících Slovenek a v ženském investičním kolektivu Lumus Investment jich sdružují už několik stovek. Nyní se hlásí s další dokončenou investicí.

Britský startup Roleshare, který vyvíjí platformu pro sdílení pracovních pozic, nabral 1,2 milionu dolarů, v přepočtu bezmála 30 milionů korun. Kolo vedl fond Plug and Play VC se sídlem v Silicon Valley (nedávno spoluinvestoval také po boku českých Depo Ventures), přispěly fondy Forward VC, Rehink Capital Partners a Techstars VC, několik andělů a také Lumus Investment Collective.

Za investičním kolektivem, který se zaměřuje zejména na ženy-investorky z regionu střední a východní Evropy a investuje do firem po celém kontinentu, stojí čtveřice Vladimíra Činčurová, Lucia Cerchlan, Terézia Jacová a Zuzana Zamborská. Historicky přitom Lumus podpořil již několik startupů, mezi nimi například nizozemský BikeFair českého zakladatele Jana Pecníka.

Britský Roleshare funguje jako pracovní tržiště, které propojuje profesionály, aby se společně ucházeli o práci a sdíleli tak pozice na plný úvazek. Tím pádem firmám pomáhá v týmech udržet ženy či zaměstnance, kteří hledají větší flexibilitu. Mezi klienty startupu patří například banka JP Morgan, energetická firma BP nebo projekt X Moonshot Factory, jenž spadá pod mateřskou společnost Googlu Alphabet.

roleshare-founders

Foto: Roleshare

Zakladatelé startupu Roleshare

„Hodně talentovaných lidí je nuceno opustit svou vysněnou práci, protože už nemohou nebo nechtějí pracovat v tradičním zaměstnání. Roleshare umožňuje společnostem udržet si tyto zaměstnance a těžit z jejich různorodých pohledů, sdílených dovedností a vzájemné odpovědnosti,“ přibližuje Sophie Smallwood, spoluzakladatelka Roleshare.

Ta startup zakládala se svým manželem Davidem po té, co se snažila pracovat na částečný úvazek, aby se mohla více věnovat svému dítěti. Zjistila však, že kvalita a seniorita takových pracovních pozic neodpovídala jejím kariérním ambicím. A proto se rozhodla tento stav změnit.

„Na dnešním trhu s omezenou pracovní silou a s měnícími se očekáváními generace Z je důležitější než kdy jindy poskytnout zaměstnancům flexibilitu. David a Sophie svým tažením ukazují, že sdílená ekonomika dorazila i do HR. Těšíme se na globální rozšíření jejich řešení,“ komentuje investici Carolin Wais z Plug and Play Ventures.

Získané prostředky chce Roleshare využít hlavně na urychlení vývoje technologické platformy a produktů, k rozšíření obchodních týmů i marketingu a také k expanzi na nové trhy. „Jsme teprve na začátku, ale sdílení rolí by mohlo podnikům umožnit lépe zaměstnat a udržet si tři miliardy žen a zaměstnanců z různých prostředí po celém světě,“ dodává Smallwood.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym