Rozvozová služba Wolt nabrala 160 milionů dolarů a v Česku spouští doručování jídla do firem

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

wolt-kuryrInsider

Foto: Wolt

Wolt v Česku funguje v Praze a Brně

0Zobrazit komentáře

Ještě před rokem rozvážel finský startup Wolt jen ve čtyřech skandinávských zemích a deseti tamních městech. Dnes už funguje v patnácti zemích napříč Evropou a úspěšně roste i v Česku. Trh s doručováním jídla, které si snadno objednáte v mobilní aplikaci, však ještě zdaleka neukázal svůj plný potenciál.

Proto nyní Wolt oznámil, že nabral významnou investici ve výši 160 milionů dolarů (přes 3,6 miliardy korun), která mu pomůže v dalším rozvoji a především expanzi do nových měst, kterých má dnes padesát. Zmíněných 160 milionů dolarů se týká dvou předchozích investičních kol, které finský startup dosud nezveřejnil.

V rámci Series B do Woltu již před časem vložili 30 milionů dolarů investoři v čele s izraelským venture kapitálovým fondem 83North a dalších 130 milionů dolarů získala firma v rámci Series C od Iconiq Capital. Mezi dalšími investory, kteří se zapojili, byli také Highland Europe, EQT Venture a Lifeline Ventures.

wolt-jan-foret

Foto: Wolt

Jan Foret, generální ředitel českého Woltu

Především poslední investiční kolo je zatím suverénně největší, na které Wolt dosud dosáhl, když se mu podařilo na investicích celkově nabrat 175,5 milionu dolarů (přes 4 miliardy korun). Nově nabyté prostředky nyní použije pro další expanzi, která by se však prozatím neměla týkat České republiky. U nás od loňska Wolt operuje v Praze a na začátku letošního roku vstoupil do Brna.

„Za měsíc oslavíme v České republice jeden rok a zatím jsme s vývojem moc spokojení. Dále rozšiřujeme Prahu i Brno, za posledních 9 měsíců jsme zdvojnásobili počet lidí v týmu a zároveň zůstává průměrná doba doručení v Praze na 30, v Brně dokonce na 25 minutách,“ prozradil pro CzechCrunch generální ředitel českého Woltu Jan Foret.

tomas-cupr-rohlik2

Přečtěte si takéRohlik.cz rozváží čerstvé potraviny ze sklizně už do pár hodin. Za měsíc doručil přes 20 tun jahodRohlik.cz rozváží čerstvé potraviny ze sklizně už do pár hodin. Za měsíc doručil přes 20 tun jahod

Expanze se v Česku v případě Woltu týká především rozšiřování do nových městských částí v největších dvou tuzemských městech. Naposledy začala původem finská služba rozvážet v Brně také do Bohunic nebo Králova Pole, ale největší novinkou pro českého zákazníka je spuštění služby Wolt at Work, která umožňuje snadné objednávání obědů do firem.

wolt-app1

Aplikace Wolt pro doručování jídla z restaurací

„Jedná se o službu, díky které zaměstnanec objednává stejně jako doposud, akorát neplatí přímo on. Místo toho jeho firmě generujeme každé dva týdny, nebo jednou měsíčně fakturu,“ vysvětluje Jan Foret s tím, že firmám Wolt v rámci toho nabízí například nastavování měsíčních limitů, i třeba pro jednotlivá oddělení, a další výhody. Služba pak může fungovat jako benefit pro zaměstnance a první české firmy ji již začínají využívat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym