S láskou z Ruska. Je tady první teaser na čtvrtou řadu Stranger Things, která chystá velký návrat

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

st-teaser

Foto: Netflix

Čtvrtá řada Stranger Things by mohla přinést velké změny v příběhu

0Zobrazit komentáře

S velkým nástupem Zaklínače situace nemusí být do budoucna tolik jednoznačná, aktuálně však Stranger Things stále kralují žebříčku popularity na Netflixu i mezi televizními seriály obecně. Sérii od série tak stoupají rozpočty, počet monster a v mnoha případech také očekávání. Netflix nyní v prvním teaseru láká na zajímavou změnu scenérie.

Dosud se všechny tři řady Stranger Things odehrávaly v malém americkém městečku Hawkins, které je samo o sobě zásadní pro příběh i estetiku seriálu. Zatím posledních deset epizod se ovšem od nemalé části diváků a novinářů dočkalo určité kritiky za poněkud opakující se zápletky a motivy. Několik zásadních změn směřování tak naznačil už závěr třetí řady. Teaser na čtvrtou přesto přichází s velkým překvapením.

Z dobře známého Hawkinsu v něm neuvidíme ani vteřinu, celý se totiž, soudě podle prostředí, aktérů v něm přítomných a titulku ukázky „S láskou z Ruska…“ odehrává v největší zemi na světě. Důležitějším aspektem jsou však životu nehostinné podmínky, které zde vládnou. Muži se zbraněmi na sobě mají velké kožichy, ohřívají se u ohně a hlídají dělníky stavějící koleje zdánlivě uprostřed ničeho.

Vše viděné by k čemukoliv podobnému se známými Stranger Things odkazovalo snad jen ruským komplotem v předchozích řadách, kdyby se před očima diváků neobjevila jedna z velmi dobře známých postav. Proč je v ruském pracovním táboře? Jak je možné, že je v ruském pracovním táboře? Co to bude znamenat pro děj čtvrté řady? Spekulace mohou naplno začít.

První vodítko poskytlo už oficiální oznámení pokračování hitu Netflixu na konci září loňského roku. Jediné, co se tehdy kromě měnícího se loga seriálu s velkou čtyřkou na obrazovkách objevilo, byla tajemná věta „Už nejsme v Hawkinsu.“ Technicky vzato v Hawkinsu není už alternativní dimenze Upside Down, nyní se ale možná ukazuje, že má prohlášení doslovnější význam, než se mohlo zdát.

Každopádně zatím není vůbec jasné, kdy se diváci dočkají dalších vodítek ani kompletní čtvrté řady Stranger Things, Netflix si totiž datum uvedení nechává pro sebe. Mezi prvními dvěma řadami uběhl pouze jeden rok, mezi druhou a třetí to už však byly necelé dva roky. Tento postup se v poslední době náročných produkcí a prací na dokonale promyšlených scénářích u velkých seriálů objevuje častěji.

stranger-things-series-3

Foto: Netflix

Hlavními hrdiny seriálu Stranger Things je skupinka odvážných dětí

Jelikož třetí řada vyšla teprve v červenci loňského roku, je otázkou, zda by streamovací gigant na novinku lákal tolik dopředu. Na druhou stranu se stále jedná o jeho nejpopulárnější titul, takže by mohl zvolit dlouhodobější strategii lákadel pro budování nadšení.

První teaser na třetí řadu Stranger Things byl zveřejněn téměř přesně rok před jejím vydáním, takže podobný průběh lze očekávat i nyní. Co lze ovšem očekávat od samotného příběhu, ještě po nějakou dobu zůstane hlavně předmětem divokých diskuzí.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym