Samsung údajně pracuje na vývoji futuristického telefonu s duálním ohebným displejem

Filip HouskaFilip Houska

20170411000988_0
0Zobrazit komentáře

Samsung před nedávnem představil novou vlajkovou loď Galaxy S8, která má predispozice k tomu, aby určovala budoucí vývoj chytrých telefonů na trhu. To však neznamená, že jihokorejský gigant usne na vavřínech. Podle všeho totiž chystá poměrně v tichosti další smartphone, který by měl způsobit skutečnou revoluci.

Server The Investor přišel s informací, že Samsung pracuje na telefonu pod označením Galaxy X s dvojitým dotykovým ohebným displejem, který lze ve 180stupňovém úhlu ohýbat a pomocí pantu tak užívat telefon jako „véčko“. Jihokorejská společnost si již o speciální komponenty nutné k výrobě zažádala v množství až 3 tisíců kusů a výroba by měla začít ještě v této polovině roku.

autodraw

Přečtěte si takéGoogle spustil nástroj, který z vašich amatérských kreseb udělá profesionální obrázkyGoogle spustil nástroj, který z vašich amatérských kreseb udělá profesionální obrázky

Tento nevšední typ chytrého telefonu, jenž vzniká v rámci interního projektu Valley, ve kterém s touto technologií Samsung a jeho větev Samsung Display experimentuje, je pochopitelně v rané fázi vývoje a Samsung stále prověřuje, zdali by něco takového na trhu masově uspělo.

Tato technologie však není cizí ani společnosti LG, která začátkem minulého roku na veletrhu CES představila rolovatelný 18palcový displej. Případná implementace těchto displejů do chytrých telefonů by mohla zaznačit zajímavého konkurenta, se kterým by Samsung bojoval o zákaznickou přízeň. Pokud by tedy nějaká přízeň vůbec byla projevena.