Schwarzeneggerův vzkaz Rusku, Nyetflix namísto Netflixu a Elon Musk vs. čečenský tyran. Čtěte zprávy týdne

Váš pravidelný přehled zásadních zpráv za uplynulý týden.

Filip HouskaFilip Houska

news200322-1

Foto: AVD / GESP/Flickr

Trefné proměny log od Václava Kudělky a výstup Arnolda Schwarzeneggera

0Zobrazit komentáře

Je tady neděle, tedy čas na rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Tak jako v minulých vydáních i teď patří mezi hlavní témata válečné dění na Ukrajině. K němu se totiž vyjádřil také legendární herec Arnold Schwarzenegger, který na sociální sítě poslal emotivní video, v němž promlouvám k Rusům. U slavných osobností ještě zůstaneme.

Do „boje“ se pustil i Elon Musk, který si vyměnil několik ostřejších vzkazů s Ramzanem Kadyrovem, vládcem Čečenska a chráněncem Vladimira Putina. Ozval se také dosud nenápadný český designér Václav Kudělka, který se rozhodl přepracovat loga firem, jež Rusko v souvislosti s invazí na Ukrajinu bojkotují. A jde o velmi povedené návrhy, které dobývají sociální sítě.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Načítám formulář...


Nejzásadnější zprávy týdne

?? Pomoc, která obletěla svět: Opravdu Leonardo DiCaprio poslal 10 milionů dolarů na pomoc Ukrajině? Zpráva, která obletěla svět, se ukázala jako falešná, slavný herec ale válkou zmítanou zemi podporuje jinak.

? A stále běží: „Zavřeme kohoutek ruských informačních manipulací,“ hlásili po začátku invaze čelní představitelé EU. Jak jsme ale zjistili, i navzdory platné legislativě jsou ruská propagandistická média nadále často jednoduše přístupná.

? Nájmy půjdou nahoru: Ceny nemovitostí sice zpomalí svůj nárůst, ale žádné velké zlevňování se nechystá. A nájmy na rozdíl od minulých let půjdou vzhůru mnohem razantněji, předpovídá zakladatel investiční skupiny Silverline Real Estate Dan Vaško.

? Bagetové království Petra Cichoně: Bagetové království Petra Cichoně vyšlo z prvního pandemického roku v dobré kondici. Crocodille a Bageterie Boulevard utržily opět přes miliardu, a navíc se vrátily do zisku.

? Válka 21. století: Válka na Ukrajině je konflikt 21. století a ke slovu tak přichází ta nejmodernější vojenská technika. Přesto se jedná o konvenční střet, v němž dostávají zbraně i ti, kteří nikdy předtím nebojovali.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Těžká váha v boji za Ukrajinu. Schwarzenegger natočil emotivní video, ruským fandům ukazuje Putinova zvěrstva

Netflix? Ne, raději Nyetflix. Český designér trefně změnil loga známých firem, aby vyjadřovala bojkot Ruska

Nakupovali jsme v první automatické prodejně v Česku. Nemá prodavače a COOP vás do ní s aplikací pustí i v noci

Elon Musk vyzval na souboj Putina. Ozval se mu čečenský tyran, který na vojenské přehlídky nosí boty od Prady


Partner newsletteru:
Už 26. března proběhne živě na YouTube největší tuzemská událost pro tradery – Online Trading Konference 2022. Více informací zde.


Nestlé nechce úplně zavřít byznys v Rusku. Výzvy k bojkotu majitele Margotky či Lentilek se objevují i v Česku

Z bunkru a zpoza displeje ukazuje, jak vést válku 21. století. Mladý ukrajinský ministr přiměl k akci nejbohatší firmy světa

Největší umělé jezero u nás láká obyvatele i byznys zpět na Sokolovsko. To vše pod taktovkou studia A8000

Historická investice Alzy. Za miliardu robotizuje sklad, aby mohla odesílat zboží do půl hodiny


Doporučujeme

? Elon & The Musks: Německá továrna Tesly začíná vyrábět naplno. Prvních třicet vozů předá majitelům přímo Elon Musk

? CC Deli: Trochu kávy, trochu vína, navrch koktejl a život je hned hezčí. Kam nás české gastro zaválo tentokrát?

? CC Watch: Netflix reaguje na sdílení hesel. Testuje navýšení předplatného pro ty, jejichž účet používá i někdo jiný

Diskuze (0)

Novinka

Anonym