Sestavili jsme seznam nejlepších aplikací, které zvýší vaši bezpečnost na internetu

Adam ŠenkAdam Šenk

0Zobrazit komentáře

Bezpečnost a ochrana osobních údajů na webu je téma, které je neustále aktuální. Nových firem a služeb, které se zaměřují na zvýšení bezpečnosti při nakupování, posílání mailů nebo prohlížení internetových stránek, je proto celá řada. My jsme vybrali ty nejzajímavější z nich, které mohou mnohdy zachránit velmi citlivá data.

john-1

Přečtěte si takéČechoameričan John Vanhara po Shipitu prodává svoji firmu na zakládání společností v USAČechoameričan John Vanhara po Shipitu prodává svoji firmu na zakládání společností v USA

Throttle

Startup Throttle přichází s heslem “nedávejte svou emailovou adresu nikomu, komu nemusíte”. Tato služba funguje jako rozšíření vašeho prohlížeče generující náhodné emailové adresy, které můžete používat při zakládání uživatelských účtů a registraci do různých služeb. E-maily, které dorazí na všechny generované adresy se pak nacházejí v jednom inboxu, tak aby byly v případě nutnosti uživateli dostupné.

throttle

Komerční sdělení a pravidelné newslettery zahlcují naše e-mailové schránky, ale mohou obsahovat i zajímavé věci, které se však v záplavě informací lehce ztrácí. I tento problém dokáže Throttle řešit. Ze všech mailů, které dorazí, vytvoří týdenní shrnutí, které odešle do vaší primární e-mailové schránky.

Digify

Rozšíření Gmailu, které zvyšuje bezpečnost práce s přílohami se jmenuje Digify a přináší tři základní funkce. Zaprvé umožňuje zjistit, kdo všechno si přílohu, přiloženou pomocí Digify stáhl. Za druhé umožňuje přílohu kdykoliv smazat, aby již dále nebyla dostupná, a nakonec zvládá rovnou při posílání nastavit dobu platnosti přílohy. Po uplynutí této doby se pak příloha sama vymaže. Pokud používáte e-mail k hromadnému rozesílání citlivých dokumentů, může se určitě hodit.

Snoopie

Uživatelé, kteří při brouzdání po internetu zůstávají rádi v soukromí, dozajista ocení rozšíření Snoopie. To dokáže detekovat, jestli je uživatel na webu sledován nějakou z trackovacích služeb jako je třeba Fullstory nebo hotjar a případně je pozastavit. Souběžně je možné zjistit, zda jsou uživatelé používající toto rozšíření nahrávání pomocí mikrofonu nebo kamery.

Privacy

Poté, co nainstalujete rozšíření do vašeho prohlížeče s názvem Privacy, můžete vytvářet virtuální platební karty, které jsou připojené k vašemu bankovnímu účtu a dále tak platit na internetu za pomoci dočasné nebo přesným limitem omezené virtuální platební karty a vyhnout se tak těm fyzickým. Virtuální kartu pak můžete kdykoliv zrušit a zabránit jejímu zneužití.

Druhou velkou bezpečnostní výhodou, které virtuální platební karty umožňují, je že fungují s jakýmkoliv jménem a adresou. Není tedy nutné při placení kartou zadávat vaše opravdové jméno – to může být ovšem jistá nevýhoda pro samotného obchodníka, který bude mít těžší práci s hledáním případného vlastníka karty.

security_privacy

Služba Privacy spolupracuje se stovkami amerických bank, ale mimo USA bohužel dostupná není. Nezbývá než čekat, kdy firma expanduje i do jiných zemí, nebo na okamžik, kdy někdo spustí podobný projekt přímo v Česku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym