Seznam.cz ukončuje svou dlouholetou sociální službu pro studenty a absolventy Spolužáci.cz

Filip HouskaFilip Houska

spoluzaci1
0Zobrazit komentáře

Česká společnost Seznam.cz, která je jedničkou na poli tuzemského internetu, dnes oznámila, že k prvnímu září ukončuje svou sociální platformu pro žáky a studenty Spolužáci.cz. Důvodem má být vedle neustále se snižujícího počtu aktivních uživatelů i Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které vejde v platnost 25. května.

Služba Spolužáci.cz byla před několika lety jednou z nejoblíbenějších platforem pro navazování a udržování kontaktů se spolužáky a absolventy. Její popularita však postupně v důsledku příchodu modernějších sociálních sítí jako Facebook rok od roku upadala a na začátku letošního roku na ní bylo aktivních „pouze“ okolo dvaceti tisíc lidí.

BBE29E00-6E48-464E-A7D0-1CD0F8FAF535

Přečtěte si takéStartup herečky Gwyneth Paltrow získal investici ve výši 50 milionů dolarů a expanduje do EvropyStartup herečky Gwyneth Paltrow získal investici ve výši 50 milionů dolarů a expanduje do Evropy

I to je jedním z důvodů, proč Seznam.cz tuto síť po čtrnácti letech definitivně ruší, a to konkrétně k 1. září 2018. Uživatelé budou mít službu Spolužáci.cz dostupnou v plné verzi ještě do 24. května s tím, že od tohoto data do 31. srpna bude síť sloužit jen pro stažení veškerých nahraných dokumentů a fotek bez možnosti si případně vytvořit nový účet nebo zakládat novou skupinu.

spoluzaci2

Slabá uživatelská základna však není jediným důvodem pro ukončení kdysi zásadní platformy pro studentský a absolventský internetový život. Podle Veroniky Prokopové, produktové manažerky služby Spolužáci.cz, hraje i roli i Obecné nařízení o ochraně osobních údajů.

„Od 25. května začne platit Obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Abychom mohli změny, které z něj vyplývají, implementovat na Spolužácích, museli bychom službu od základů přepsat. Toto řešení se ukázalo jako neefektivní a finančně příliš náročné, proto jsme dospěli k rozhodnutí službu ukončit a úsilí i peníze věnovat do rozvoje jiných služeb,“ říká Prokopová.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym