Škodovka odhaluje budoucí podobu svých vozů. Zaujme mohutná příď a hranatý volant

Automobilka ukazuje svůj nový designový jazyk. Přináší inovované světlomety i interiér a výrazné otvory pro přívod vzduchu.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

skoda-vision7s

Foto: Škoda Auto

Skica čistě elektrické studie Škoda Vision 7S ukazuje mohutnou příď

0Zobrazit komentáře

Na novou generaci svých vozů láká Škoda Auto. Její budoucnost je tak jako u mnoha jiných automobilek z velké části elektrická, a proto se její nejnovější studie zvaná Škoda Vision 7S věnuje právě podobě nových elektromobilů, které chce mladoboleslavská firma nabízet v příštích letech. Teď odhalila první skicy exteriéru, na nichž můžeme spatřit nový tvar světlometů nebo výrazně tvarovanou příď. A změny čekají také na interiér. Světová premiéra studie Vision 7S je v plánu příští týden.

Po svém první čistě elektrickém modelu Enyaq se chystá Škodovka v následujících letech představit také celou řadu dalších elektromobilů. Vzhledem k velikosti Enyaqu se očekávají především menší vozy, ale i jeden ještě větší, k němuž odkazuje zmíněná studie. Premiérově zveřejněným skicám dominuje nově navržená příď s výrazně robustním nárazníkem, úzké přední světlomety a světla do tvaru písmene T. Mohutný podvozek doplňují velká aerodynamicky optimalizovaná kola.

Obří SUV v rámci Vision S7 pojme až sedm osob a jak je u vozů Škody zvykem, disponuje velkým vnitřním prostorem. Ještě než se k němu dostaneme, zůstaňme u exteriéru. Výrazně tvarovanou přední kapotu doplňuje zbrusu nový robustní nárazník, který tvoří sedm vertikálně uspořádaných otvorů pro přívod vzduchu, z nichž prostřední je zvýrazněn oranžovým segmentem. Spodní část předního nárazníku má navíc hliníkovou ochranu podvozku. Boční pohled pak nabízí čisté plochy a mírně se svažující střechu směrem k zádi vozu.

skoda-vision7s3

Foto: Škoda Auto

Skica čistě elektrické studie Škoda Vision 7S ukazuje novou podobu volantu

„Výrazně širší a plošší přední maska je uzavřená a tmavá. Světlomety jsou posunuty více k bokům vozu a jsou uspořádány ve dvou řadách nad sebou. Nad nimi se nachází ostře řezaný pás denního svícení, který zasahuje až ke hranám výrazně rozšířených blatníků. Světelnou grafiku tím doplňuje do tvaru písmene T,“ popisuje ve své zprávě Škoda Auto. Její nový designový jazyk má navazovat na známé hodnoty značky, jako je robustní vzhled, funkčnost a autentičnost. Příznačný je opět i velkorysý prostor, který už firma na skicách ukázala před několika dny.

V rámci sedmimístné studie designéři Škodovky navrhli minimalistický interiér. Široká palubní deska, která zasahuje až ke dveřím, má zdůrazňovat šířku interiéru. V jejím prostředku se přitom poprvé ve vozech s okřídleným šípem na přídi nachází velká volně stojící dotyková obrazovka, která je otočena vertikálně. Pod ní je středová konzole se třemi velkými otočnými ovladači s haptickou odezvou, které spolu se dvěma velkými tlačítky umístěnými pod nimi a rolovacím kolečkem tvoří dotykový ovládací panel.

„Skica ukazuje vyvážený poměr dotykových a digitálních ovládacích prvků v kombinaci s dokonalou ergonomií. Nový volant má inovativní design s vertikálními paprsky a zploštělou horní a spodní částí, což zajišťuje nerušený výhled na přístrojovou desku před řidičem,“ doplňuje Škoda Auto. Dotyková tlačítka má mít nově i volant. Celkově má být interiér velmi variabilní a díky třetí řadě nabídnout sedadla až pro sedm osob. Studie se veřejnosti poprvé představí 30. srpna, a přestože do produkčních verzí se nedostanou zdaleka všechny ukázané prvky, zásadní designové trendy pro budoucí vozy Škoda z ní vyčíst jistě půjde.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym