Škola pro superhrdiny po vzoru The Boys. Vyšel Gen V, nový seriál ze světa podvratného hitu Amazonu

Vyšly první tři epizody seriálu Gen V. Odehrává se ve světě The Boys, takže nechybí morálně zkažené postavy, černý humor ani hektolitry krve.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

gen-v-prime-video

Reprofoto: Prime Video/YouTube

Seriál Gen V

0Zobrazit komentáře

Je tady jeden z nejspíš nejočekávanějších superhrdinských seriálů roku. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

V roce 2019, na vrcholu popularity komiksových adaptací v mainstreamu, na obrazovky dorazil seriál, který lidi s nadpřirozenými schopnostmi ukazoval ve výrazně jiném světle. Superhrdinové v Bandě (The Boys) mají běžné lidské vady, zveličené jejich mocí a slávou. Berou drogy, jsou extrémně narcistní, životy obyčejných lidí pro ně nemají skutečnou hodnotu.

Někdy příští rok má na streamovací službě Prime Video vyjít čtvrtá řada Bandy, teď ale přišel hraný spin-off, tedy seriál odehrávající se ve stejném světě, ale sledující jiné postavy. Gen V ukazuje události ve škole pro superhrdiny, kde firma Vought International prakticky cvičí a vybírá mezi svými lidskými laboratorními experimenty ty, co mají potenciál stanout na vrcholu potravního řetězce po boku „hrdinů” z Bandy.

Mezi divácké atrakce samozřejmě patří různé superschopnosti, a jelikož jde o nepřístupný seriál, mnohé z nich se projevují poněkud nechutným způsobem. Hlavně ale Gen V odhalí další konspiraci v pozadí Vought International, hamižné a morálně zkažené firmy s vedením ochotným udělat téměř cokoliv pro to, aby posílila svoji moc.

Gen V podle prvních ohlasů nedosahuje tak docela podvratných kvalit a temné zábavnosti Bandy, stále však představuje kvalitní podívanou. Náctileté hlavní postavy do zkaženého světa seriálového hitu vnášejí zajímavou dynamiku a tvůrci se nebojí hrát s ostrými kontrasty mezi různými tóny vyprávění. První tři epizody novinky jsou na Prime Video dostupné už nyní, dalších pět vyjde v následujících týdnech.


Co ukazují trailery

Temný případ

Sice je bez dosavadního hlavního tvůrce Nica Pizzolatta, nicméně kriminální antologie Temný případ se ve čtvrté řadě vrací s veškerou ponurostí jí vlastní. Dvě detektivky (Jodie Foster a Kali Reis) budou za nekonečné aljašské noci řešit případ zmizení osmi mužů z arktické výzkumné stanice.


Co hýbe světem filmu a televize

Stávka scenáristů v Hollywoodu skončila

Po 148 dnech velká hollywoodská studia ustoupila stávkujícím odborům scenáristů WGA a nabídla jim důstojné podmínky pro další dlouhodobou spolupráci. Výrazně se má zlepšit například odměňování tvůrců za tituly uváděné na streamovacích službách, poměrně přísná pravidla dostalo také využívání umělé inteligence při tvorbě scénářů. Více zde.


Co si pustit

Krátké filmy Wese Andersona

Netflix  |  Komedie  |  2023  |  4 kraťasy  |  ČSFD

The Wonderful Story of Henry Sugar

Foto: Netflix

Krátký film Podivuhodný příběh Henryho Sugara

Jeden z nejoriginálnějších amerických režisérů Wes Anderson pro Netflix natočil hned čtyři krátkometrážní adaptace povídek Roalda Dahla, autora Karlíka a továrny na čokoládu či Fantastického pana LišákaPodivuhodný příběh Henryho SugaraLabuťKrysařOtrava se v příbězích vydávají různými směry, společné jim jsou ale postavy různě excentrických vypravěčů a typická andersonovská estetika. Zvolené zpracování podle novinářů zdůrazňuje některé z nejlepších schopností režiséra.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym