Soutěž Nápad roku slaví 15. narozeniny, rozjíždí nový ročník a nabízí investici až 30 milionů

Startupy, které bodovaly v uplynulých ročnících, už od investorů posbíraly stovky milionů. Patří mezi ně i Resistant AI nebo Yieldigo.

Luboš KrečLuboš Kreč

Hlaváček_JanEvent

Foto: Aireen

Jan Hlaváček, CEO společnosti Aireen

0Zobrazit komentáře

Čtrnáct ročníků a 2 100 podnikatelů. Dvě čísla, která nejlépe dokumentují největší a nejstarší českou startupovou soutěž Vodafone Nápad roku. Ta ani zdaleka nekončí a vstupuje do své patnácté etapy. Letos mají vítězové šanci získat investici až 30 milionů korun. Hlásit se můžou projekty či služby, které nejsou na trhu déle než dva roky. CzechCrunch je hlavním mediálním partnerem akce.

Mezi laureáty soutěže, kteří bodovali v uplynulých ročnících, patří hned několik elitních startupů, které už od investorů posbíraly stovky milionů korun. Namátkou jde o firmy jako Sense Arena, Yieldigo, Grason, Daytrip, Resistant AI, Skinners, Sharry nebo SprayVision.

Loňským hlavním vítězem soutěže byla společnost Aireen, která používá umělou inteligenci pro posuzování diagnózy z pohledu do očí. Aireen umožňuje včasný záchyt nemocí již během prvotního kontaktu s lékařem. Klinické zkoušky stvrdily její schopnost odhalovat změny způsobené cukrovkou, které by jinak mohly vést i ke ztrátě zraku.

„Těší nás, že jsme se stali jednou z významných zastávek, nebo dokonce odrazových můstků inovativních firem na cestě k úspěchu. Jak se ukazuje, právě technologické startupy mají ohromný potenciál při ekonomickém i společenském překonávání nejrůznějších krizí, o které v posledních letech není nouze,“ říká zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku Martin Kešner.

Jedním z hlavních cílů projektu je pomoct zúčastněným firmám najít investory. Nejde ale jen o to, vybrané týmy získají také mentoring od expertů z nejrůznějších oblastí od marketingu po IT, čeká na ně i zpětná vazba od zkušených podnikatelů. Vítězové navíc dostanou 300 tisíc korun v hotovosti.

K dispozici budou i speciální ceny jako kredity na služby Amazon Web Services ve výši 200 tisíc dolarů (tedy zhruba 4,5 milionu korun), stánek a placená účast na mezinárodní konferenci Arch Summit 2022 v Lucembursku nebo tři konferenční tabule Huawei IdeaHub S65 v hodnotě 250 tisíc korun.

Do soutěže se jednotlivci i týmy mohou přihlašovat na stránkách www.napadroku.cz do 14. května. Odborná porota složená z investorů, úspěšných podnikatelů nebo zástupců velkých firem vybere 30 finalistů, kterým se budou osobně společně s mentory věnovat. Slavnostní vyhlášení vítězů letos proběhne 19. září.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym