Spojení českých ikon. Hodinky Prim a Bohemia Interactive představily limitku vystavěnou na modelu Orlík

Limitovaná edice luxusních náramkových hodinek Prim Arma vychází ze slavného modelu vytvořeného pro československou armádu.

Michal MančařMichal Mančař

prim-arma

Foto: Michal Hejduk

Hodinky, nůž, psí známky. Spojení legendárních českých značek Prim a Arma sází plně na military styl

0Zobrazit komentáře

Jedni patří k největším herním studiím v Česku, druzí jsou nositeli tradiční české značky hodinek. Ze spojení společností Bohemia Interactive a Elton hodinářská nyní vznikla limitovaná edice hodinek Prim Arma, která vychází z legendárního modelu Orlík – a možná ještě slavnější videoherní série.

Ikona mezi českými hodinkami s názvem Orlík vznikla pro československou armádu v šedesátých letech. Spolu s dalšími modely značky Prim v její výrobě dnes pokračuje společnost Elton hodinářská. Herní tituly Arma jsou o poznání mladší, ale jejich první díl už také patří k domácím klenotům digitální zábavy. Vždyť pod původním názvem Operace Flashpoint vyšel už v roce 2001. Dvě slavná česká jména představují dva odlišné světy, které se ale nově spojí i na vašem zápěstí.

Mechanické hodinky Prim Arma, jež jsou vyrobené právě na základě modelu Orlík, vychází v limitované edici pouhých 128 kusů – a za cenu 128 tisíc korun. Svůj military vzor přiznávají na první pohled i v drobných detailech. Na titanovém víku je návod k určení severu pomocí kompasové lunety hodinek, olivově zelený pásek z kaučuku lze nahradit za černý NATO strap. V balení majitelé naleznou také nůž od české firmy ANV s motivem vrstevnic ze hry Arma Reforger.

K hodinkám jsou přibalené psí známky a na jedné z nich najdou majitelé kód ke spuštění Reforgeru. Ten je po simulacích moderních konfliktů návratem do studené války po vzoru prvního dílu série Arma – a mimochodem si v něm můžete hodinky nasadit i virtuálně. Na spolupráci Eltonu s herními vývojáři odkazuje i drobné logo Bohemia Interactive a podle vyjádření hodinářů model Prim Arma tematicky míří především na hráčskou komunitu.

Limitované edice značky Prim podobný hold významným jménům jiných oborů vzdávají pravidelně. Jen letos výrobce z Nového Města nad Metují představil například luxusní náramkové hodinky inspirované cestovatelskou dvojicí Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka ve vozech Tatra 805. Anebo příběhem leteckého průkopníka českých zemí Jana Kašpara.

prim-arma-02

Foto: Michal Hejduk

Prim Arma vznikly ve spojení Elton hodinářské a herního studia Bohemia Interactive

prim-arma-01

Foto: Michal Hejduk

Až budete v boji potřebovat nalézt sever, hodinky Prim Arma vám pomohou

Diskuze (0)

Novinka

Anonym