Spotify představilo, kdo a co mu letos kralovalo. Jaká hudba pobláznila Česko a jaká svět?

Vánoční dárek pro uživatele Spotify je tady. Honem, všichni sdílejte Wrapped na svém Instagramu, třeba se trefíte do TOP 10 z Česka a světa.

Filip HouskaFilip Houska

spotify-wrapped-2

Foto: Radim Zbořil / Depositphotos

Viktor Sheen a Taylor Swift

0Zobrazit komentáře

Ježíšek ze Švédska letos dorazil o pár týdnů dříve – a pod vaše sluchátka a reproduktory snesl nálož toho nej, co v roce 2023 zaznělo na Spotify. Alespoň podle obliby posluchačů z Česka a celého světa. Je tady Wrapped, každoroční souhrn skladeb, desek, ale také umělců, kteří dominovali uplynulým měsícům. A pořadí je (ne)překvapivé.

Popularita českých a slovenských umělců mezi uživateli Spotify stále roste – letos si místní hudbu pustilo o 37 procent více lidí než loni. Do první desítky nejstreamovanějších umělců v Česku se podařilo dostat pouze dvěma zahraničním interpretům a mezi deseti nejposlouchanějšími alby je pouze jedno zahraniční, přičemž sedm nejstreamovanějších skladeb je z Česka. O dvě více než loni.

Let’s dive in…


🇨🇿 Nejstreamovanější skladby

Když Calin a Viktor Sheen v únoru vydali desku Roadtrip, dalo se čekat, že se dočká enormního úspěchu. Tři skladby z alba, s nímž jedni z nejpopulárnějších umělců v Česku vyrazili i do O2 areny, se umístily v TOP 10 nejstreamovanějších písniček. Úspěch ale měly i jejich separátní počiny, nehledě na to, že se mezi ně vešel také stájový kolega Stein27.


🇨🇿 Nejstreamovanější umělci

Skoro se chce říct, že jsou tam ti Kabáti omylem… Letos Česku naprosto dominoval rap, přesněji řečeno pop rap, a první dvě místa jen potvrzují, jak velký hype Viktor Sheen a Calin mají. Zabodovaly ale i hlavní tváře labelu Milion+ a hezké místo si urval mimo jiné Ektor. Potlesk zaslouží také rozjetá Taylor Swift a The Weeknd, kterému mohl pomoct i velkolepý koncert v Praze.


🇨🇿 Nejstreamovanější alba

Pokud jste doscrollovali až sem, tak zřejmě víte, co vás bude čekat. Ano, opět nadvláda Viktora Sheena a Calina, respektive zhruba všech, kteří jsou uvedeni o sekci výše. Roadtrip, Příběhy a sny, Popstar… Ovšem jestli máte rapu plné zuby, někde ke konci se krčí slavní Imagine Dragons s albem Mercury – Acts 1 & 2.

***

Přestože čeští posluchači dávají přednost češtině v textech, v zahraničí se prosazují místní interpreti zpívající anglicky. Rapper Redzed je letos nejstreamovanějším českým interpretem za hranicemi země a Mikolas Josef má na kontě nejstreamovanější exportní skladbu Delilah. Na druhém místě nejstreamovanějších písní českých interpretů v zahraničí je Vesna s eurovizním příspěvkem My Sister’s Crown.

🌎 Co ovládlo svět?

Nejstreamovanější skladby:

 1. Flowers – Miley Cyrus
 2. Kill Bill – SZA
 3. As It Was – Harry Styles
 4. Seven (feat. Latto) (Explicit Ver.) – Jung Kook, Latto
 5. Ella Baila Sola – Eslabon Armado, Peso Pluma
 6. Cruel Summer – Taylor Swift
 7. Creepin’ (with The Weeknd & 21 Savage) – Metro Boomin
 8. Calm Down (with Selena Gomez) – Rema, Selena Gomez
 9. Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap, Shakira
 10. Anti-Hero – Taylor Swift
taylor-swift

Foto: Spotify

Taylor Swift je i nejposlouchanější umělkyní v Česku


Nejstreamovanější umělci:

 1. Taylor Swift
 2. Bad Bunny
 3. The Weeknd
 4. Drake
 5. Peso Pluma
 6. Feid
 7. Travis Scott
 8. SZA
 9. Karol G
 10. Lana Del Rey

Nejstreamovanější alba:

 1. Un Verano Sin Ti – Bad Bunny
 2. Midnights – Taylor Swift
 3. SOS – SZA
 4. Starboy – The Weeknd
 5. Mañana Será Bonito – Karol G
 6. One Thing At A Time – Morgan Wallen
 7. Lover – Taylor Swift
 8. Heroes & Villains – Metro Boomin
 9. Génesis – Peso Pluma
 10. Harry’s House – Harry Styles

Diskuze (0)

Novinka

Anonym