Startup CinemaWell spouští službu, díky které si můžete založit vlastní online kino

cinemawell4
0Zobrazit komentáře

Mezi novými internetovými projekty vzniká v posledním zhruba roce a půl mnoho těch, které ke svému fungování využívají technologii blockchainu a kryptoměn. Pro financování pak jdou cestou takzvaného ICO, kdy prodávají investorům a budoucím uživatelům svoji vlastní kryptoměnu, která se poté používá například jako platidlo v rámci jejich platformy.

Na této myšlence vznikl i nový projekt CinemaWell, který tvoří sociální síť, jenž by měla konkurovat zaběhlým sítím kin. Uživatelé si díky CinemaWell totiž budou moci zajít do virtuálního kina – dle předem sestaveného programu a po zakoupení vstupenky. Film pak sledují z pohodlí domova společně s desítkami nebo stovkami dalších diváků.

adyen

Přečtěte si takéPayPal končí na eBay jako primární zprostředkovatel plateb, nahrazuje ho fintech startup AdyenPayPal končí na eBay jako primární zprostředkovatel plateb, nahrazuje ho fintech startup Adyen

Tou hlavní výhodou celého projektu je ovšem fakt, že filmy jako takové většinou neposkytují obrovská hollywoodská studia, ale spíše menší společnosti, které mají vzhledem k mohutným nákladům na marketing kolem filmu cestu do standardních kin často uzavřenou. V rámci platformy pak mohou sledovat data o divácích, určovat cenu tiketu, maximálního počtu diváků, času vysílání nebo mohou být před či po vysílání k dispozici divákům pro případné dotazy, a to včetně herců či producentů.

cinemawell2

Tvůrci tak budou spravedlivě placeni nově vydanou kryptoměnou ApplauseCash (APCL), kterou ale budou moci získat i diváci, a to zasláním hodnocení po ukončení promítání. Má to být jakási motivace pro zadání zpětné vazby tvůrcům a zároveň k samotnému sledování online.

Na svoji podporu CinemaWell získal již desítky milionů

Startup si dal za cíl v právě probíhajícím ICO vybrat maximálně 300 000 ETH (Ethereum) v aktuální hodnotě 254 milionů dolarů, ze kterých se prozatím vybralo 18 %, tedy zhruba 45,7 milionů dolarů. Trh je přitom obrovský, sám startup tvrdí, že má potenciál zasáhnout až 100 tisíc režisérů na 6000 nezávislých festivalech pořádaných po celém světě.

cinemawell3

Diskuze (0)

Novinka

Anonym