Nový startup Flymble, se kterým spolupracuje i české Kiwi, umožňuje bookovat letenky za 1/10 ceny

redakceredakce

mm
0Zobrazit komentáře

Letenky jsou během cestování i v dnešní době stále jednou z hlavních nákladových položek, které dokáží každou cestou pořádně prodražit. A platí to obzvlášť pokud se člověk rozhodne vydat do některé vzdálenejší lokality, kde se příliš nemůže spolehnout na služby nízkonákladových aerolinek.

Právě tento problém se snaží řešit cestovatelský startup Flymble, který uživatelům umožňuje vybrat si letenku do vysněné destinace a zaplatit předem například pouze 1/10 z celkové částky, s tím, že zbytek je doplácen v pravidelných měsíčních splátkách, dle volby uživatele.

taxifytop

Přečtěte si takéRoman Sysel z Taxify: Chceme porážet veškerou konkurenci a být v globální top trojceRoman Sysel z Taxify: Chceme porážet veškerou konkurenci a být v globální top trojce

V principu systém funguje jednoduše: uživatel si zvolí odletovou a příletovou destinaci, datum kdy chce letět a v neposlední řadě počet měsíců, po které chce letenky splácet (maximum je 10). Vyhledávač následně zobrazí dostupné letenky, které si uživatel v případě, že projde schválením (takzvaným credit checkem) může zabookovat. Po provedení části platby pak Flymble nakoupí letenky a zašle je uživateli, který je ihned může využít.

flymble

Zajímavostí mimo jiné, že projekt si vybral jako jednoho z hlavních partnerů i český startup Kiwi, který má v tomto případě na starost právě zprostředkování samotných letenek a také garanci v případě zrušení letu, zpozdění nebo nutnosti přebookování.

Flymble je momentálně k dispozici bohužel pouze pro zákazníky z Velké Británie, avšak tvůrci zmiňují, že v dohledné době plánují expanzi do dalších zemí jako Německo, Dánsko, Holandsko a USA.

kiwi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym