Stovky milionů pro Credo a Miton, největší IPO se ruší a velké spojení v české logistice. Přečtěte si zprávy týdne

Filip HouskaFilip Houska

displate-ma
0Zobrazit komentáře

Minulý týden se ukázalo, že investice do polského výrobce unikátních kovových plakátů Displate ze strany skupin Credo Ventures a Miton měla velký smysl. Čeští investoři totiž z velké části své podíly prodali a postarali se o další investiční success story z našeho rybníčku. V zahraničí se naopak zrušil historicky největší vstup na burzu v hodnotě 35 miliard dolarů, o který se měl postarat čínský gigant Ant Group.

Uplynulé dny se ovšem nesly i v duchu velkého logistického spojení služeb In Time a Uloženka, z nich vznikla nová značka WeDo, nebo očekávaného spuštění nového projektu pod taktovkou Livesportu. Kaufland pak potvrdil zvýšený zájem zákazníků týkající se skenování zboží přímo v obchodě a rozšířil svou aplikaci K-Scan do dalších tuzemských prodejen.

Přečíst si ale můžete také o manželech Hlavsových, jež učí Čechy investovat přes platformu Fondee, na kterou nově vybrali miliony korun. V neposlední řadě pro vás máme připravený i záznam z konference CzechCrunch Onlajn, kde jsme se bavili o e-commerce se šéfy firem jako Alza, CZC či Heureka. Utéct by vám neměla ani další keynote Applu, která se odehraje v úterý 10. listopadu.

Před startem dalšího týdne přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze náš podcast CzechCrunch Weekly!

Chcete každou neděli ráno shrnutí článků jako první?

***

Poslechněte si zprávy týdne i v audio formě

Podcast CzechCrunch Weekly vás v několika minutách provede nejzásadnějšími událostmi posledního týdne ze světa byznysu, lifestyle, startupů i technologií. Poslouchat můžete na Apple Podcastech, Google Podcastech, Spotify, níže nebo v oblíbených podcastových aplikacích.

***

? Z hashtagu #terapiesdílením je seriál: Cynické rozchodové věty z profilu Ester&Josefina staly fenoménem sociálních sítí. Teď se ovšem z „projektu“ Terapie sdílení stal seriál inspirovaný skutečnými textovými zprávami a Ester Geislerová popisuje, jak se tento nápad zrodil.

? Největší vstup na burzu v dějinách odložen: 35 miliard dolarů. Tolik se mělo vybrat při úpisu na burzu čínské společnosti Ant Group, která je největším fintechovým hráčem světa a patří pod ní i služba AliPay. Astronomické IPO ovšem zastavily regulatorní úřady a zatím se odkládá, prý až o půl roku.

? Bacardi jde vstříc životnímu prostředí: I slavný výrobce rumů, pod kterého spadají desítky lihovarnických značek, se soustředí na ochranu životního prostředí. Bacardi chystá uvést novou plastovou lahev, která se namísto stovek let rozloží za pouhých 18 měsíců. Nejprve v ní bude dodávat ikonický rum, později i další lihoviny.

?‍? Kombinace online výuky a školy v přírodě: V Česku není zvykem, aby se děti reálně učily i na výletech do přírody. Scio se to však snaží změnit a přes svou Expediční ScioŠkolu kombinuje jak poznávání přírody a okolí, tak výuku prostřednictvím videohovorů. Slibuje si od ní i lepší stmelení kolektivu.

? Sloneek nabírá miliony korun: Česko-slovenský startup Sloneek chce, aby se konečně zmodernizovala firemní docházka a vše okolí ní. Proto vyvíjí vlastní personální systém, na který nově nabírá miliony korun od Vision Ventures. Cílem je i evropská expanze.

? Důležitá pomoc českému gastrobyznysu: Restaurace a další gastro podniky vlivem pandemie trpí, což byl důvod, proč se zlínské studio Creepy rozhodli pomoci. Vytvořilo pro ně jednoduchý formulář pro objednávku jídel, který funguje zcela zdarma a navíc je dostupný přímo z telefonu

CoroVent pomáhá prvním pacientům: Na jaře se na plicní ventilátor CoroVent, za kterým stojí ČVUT a společnost MICo, složily tisíce lidí, a to s jasným cílem: aby pomáhal pacientům s COVID-19. Teď už tyto unikátní přístroje instalují první nemocnice a začínají vstupovat do provozu.

? Viva la Tesla Tequila: V minulosti Elon Musk vtipkoval o tom, že představí vlastní tequilu. A byť ho mnozí měli za blázna, svůj slib dodržel. Pod hlavičkou Tesly uvedl na trh takzvanou Tesla Tequilu, po které se okamžitě zaprášilo. A to stála více než 5 tisíc korun.

***

Lidé nechtějí čekat u pokladen. V Kauflandu, Globusu i Tescu stále více skenují zboží s mobilem v ruce

kaufland

Foto: Kaufland

Prodejna řetězce Kaufland

V českých supermarketech roste obliba nakupování pomocí mobilních aplikací. V Kauflandu, Globusu i Tescu lidé stále častěji zboží rovnou skenují a při odchodu jen rychle zaplatí.

***

Spojení In Time a Uloženky završeno. Pod dohledem Kellnera, Křetínského a Havrlanta vzniká logistická služba WeDo

daniel-mares-min

Foto: WeDo

Daniel Mareš, který vede novou logistickou službu WeDo

Česko chce dobýt staronový logistický hráč. Z In Time a Uloženky se pod dohledem nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a spol. stává WeDo, které bude doručovat domů i do výdejních míst a chystá také vlastní výdejní boxy.

***

Očekávaný projekt českého Livesportu je tady. FlashNews jsou centrem veškerého dění, které vás zajímá

flashnews

Foto: FlashNews

Livesport spouští svou očekávanou aplikaci FlashNews

Se sportovními výsledky český Livesport dobyl svět a teď spouští další ambiciózní projekt. Ve FlashNews nabídne každému uživateli na míru veškeré dění, které ho zajímá, ať jde o zprávy nebo třeba informace z jeho obce.

***

Partner newsletteru
Buďte zvídaví. Inovujte rychle. Získejte odolnost. Třídenní virtuální konference SAS Beyond Tomorrow na téma chytrého rozhodování a umělé inteligence.

Baskı

Foto: SAS Beyond Tomorrow

***

Český investiční zářez u kovových plakátů z Polska. Credo a Miton prodávají za stovky milionů podíly v Displate

displate-starwars

Foto: Displate/CzechCrunch

Polský startup Displate nabízí kovové plakáty s různými motivy

Unikátní kovové plakáty Displate se z Polska prodávají do celého světa i díky českým investorům Credo Ventures a Miton. Ti teď po úspěšné jízdě prodávají část svých podílů, a to minimálně za stovky milionů korun.

***

Česká e-commerce a její raketový růst. Podívejte se na záznam konference CzechCrunch Onlajn

E-commerce závratně roste, a tak jsme se na konferenci CzechCrunch Onlajn se šéfy firem jako Alza, CZC, Heureka, Shoptet nebo Liftago podívali na to, jak se internetové nákupy mění. Pusťte si její záznam.

***

Manželé Hlavsovi učí Čechy investovat a připojuje se k nim J&T Banka. Do startupu Fondee posílá 10 milionů korun

fondee-boxed

Foto: Fondee

Jan a Eva Hlavsovi, spoluzakladatelé startupu Fondee

Manželé Hlavsovi pokračují ve své misi naučit Čechy investovat a na palubu svého startupu Fondee sami přibírají prvního investora. J&T Banka posílá 10 milionů korun a má velké plány.

***

Ani letadlo, ani auto. Slovenský Klein Vision poprvé vzletěl se svým jedinečným létajícím vozem

klein-vision1

Foto: Klein Vision

AirCar od Klein Vision

Štefan Klein svůj život zasvětil vývoji stroje, který se dokáže se stejnou lehkostí pohybovat na silnici i v oblacích. A teď se svým unikátním létajícím vozem poprvé vzlétl.

***

One more thing… Apple příští týden představí budoucnost počítačů s vlastními procesory

apple-silicon-mac-event-one-more-thing

Foto: Apple

Apple by měl 11. listopadu představit první Macy s procesory ARM

Nabitý podzim v podání Applu pokračuje. Po nových hodinkách, iPadech a iPhonech je tu další akce, na které chce kalifornský gigant představit budoucnost svých počítačů Mac.

***

Edenred chce podpořit prodeje obědů z výdejních okének. Pro zákazníky spouští cashback a restauracím sníží poplatky

edenred-card2

Foto: Edenred

Digitální stravenka od Edenredu

Zavřené restaurace se musejí spoléhat na výdejní okénka a jejich návštěvnost chce zvýšit Edenred, který při zaplacení oběda jeho stravenkou zákazníkům vrátí pár korun zpět. A restauratérům sníží provize.

***

K byznysu s elektronickými podpisy přišel jako slepý k houslím. Teď projekt Lukáše Vaněčka míří na první miliony v tržbách

vanecek

Šéf Elektronického podpisu Lukáš Vaněček

K elektronickým podpisům přišel Lukáš Vaněček náhodou, ale daří se mu s nimi narušovat byrokracii na úřadech a jeho byznys se nyní začíná rozjíždět.

***

Nestlé vstupuje do krabičkových jídel. Za desítky miliard korun kupuje newyorský startup s obrovským potenciálem

freshly-1

Foto: Freshly

Jídlo od Freshly stačí jen ohřát v mikrovlnce nebo troubě

Nestlé vnímá aktuální pandemii jako příležitost k dalšímu růstu a pouští se do rozvozu zdravých krabičkových jídel. Za desítky miliard korun kupuje startup Freshly, který má před sebou velkou budoucnost.

***

Prezidentské drama v USA vrcholí. Český startup Rossum spočítal, o jaké státy Trump a Biden nejvíce bojují v televizích

trump-biden2

Foto: Gage Skidmore/CzechCrunch

Američtí prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

Američané dnes volí nového prezidenta. Donald Trump i Joe Biden do poslední chvíle bojovali o nerozhodnuté voliče a český startup Rossum díky své umělé inteligenci podrobně zmapoval, v jakých státech oba kandidáti utráceli nejvíc.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym