Takto vypadá nejnovější model Nokie, který by se měl představit již za 2 týdny

nokia8t
0Zobrazit komentáře

Nokia si za svoji historii prošla tolika pády a návraty, inovacemi i zklamáním, že si bezesporu zaslouží svoje čestné místo mezi výrobci telefonů – a tuhle svoji pozici si chce obhájit novými modely. Po moderní Nokii 3, 5 nebo Nokii 6, která místy až nápadně kombinuje prvky vlajkové lodi Samsungu a iPhonu, by měla již velmi brzy přijít nejvyšší verze s označením Nokia 8.

I když se o Nokii 8 firma dosud nezmínila, na jednom z videí v květnu tohoto roku se objevily celkem čtyři telefony, které měly představovat všechny dostupné a modernizované modely. Video o několik momentů později zmizelo a bylo nahrazeno verzí s třemi telefony, mezi kterými nově chyběl ten s dvojitou čočkou fotoaparátu.

tez

Přečtěte si takéTvůrci nové kryptoměny Tezos vybrali rekordních 232 milionů dolarůTvůrci nové kryptoměny Tezos vybrali rekordních 232 milionů dolarů

Nyní k tomu navíc unikly snímky, které celý telefon ukazují z obou stran a také několik spekulací ohledně možných parametrů – Nokia 8 by měla mít 5,3″ displej s rozlišením 1440 x 2560 px, procesor Snapdragon 835, až 6 GB RAM a operační systém Android 7.1.1. Cena by se mohla držet na hranici 700 dolarů, tedy asi 15 800 korunách.

nokia8

Nokia by měla telefon, který vzniká pod licencí u finské společnosti HMD Global, představit již na konci července, informuje VentureBeat – tam bude odhaleno přesné datum vydání a také finální parametry či cena. Je navíc možné, že Nokia 8 nebude tím nejvyšším modelem a že se velmi brzy objeví první informace o dalším nástupci, pravděpodobně Nokii s označením 9 či 10.