Tato mobilní aplikace dokáže změřit váš zrak a určit, zdali potřebujete nové kontaktní čočky

Filip HouskaFilip Houska

1
0Zobrazit komentáře

Telemedicína se postupně začíná stávat součástí životů běžných lidí, a to i v České republice. Potenciál v této technologii vidí například i česká investiční skupina Rockaway, která do tohoto moderního odvětví minulý týden investovala. Růst telemedicíny se začíná pochopitelně odrážet také na mobilních aplikací, což může potvrdit i projekt Simple Contacts.

Simple Contacts je aplikace, pomocí které může pacient ušetřit několikahodinové návštěvy u optometristy a stáhnout obětovaný čas na pár minut v pohodlí domova. Aplikace na základě použité technologie a speciálního týmu lékařů dokáže zjistit, zdali dotyčnému vyhovují aktuální kontaktní čočky. Pokud by tomu tak nebylo, dokáže tuto situace vyřešit předepsáním vhodné náhrady.

rockaway

Přečtěte si takéPražská investiční skupina Rockaway se pouští nového projektu z oblasti přenosu lékařských datPražská investiční skupina Rockaway se pouští nového projektu z oblasti přenosu lékařských dat

Celý proces by neměl zabrat více jak pět minut. Vše začíná přednastavenými otázkami, které zjišťují, zdali je pacient k takovému „dálkovému“ předpisu způsobilý. Následně je nutné natočit krátké video s nasazenými čočkami, aby bylo možné určit případnou zarudlost, a poté přichází ta nejdůležitější část, kterou zná většina lidí od svého optometristy.

simplecontacts

Objeví se základní vizuální prvky, na nichž se bude měřit ostrost vidění. Typickým příkladem může být Snellenova tabule (pomůcka obsahující řádky písmen v různé velikosti). Ze vzdálenosti přibližných tří metrů má pacient za úkol během natáčení rozpoznat uvedené prvky, ze kterých bude tým lékařů následně vycházet. Po splnění této záležitostí bude muset dotyčný uvést přesný předpis na kontaktní čočky, jež nosí nyní. Následně si může vybrat typ i čočky, které by si případně chtěl pořídit, pokud by to jeho aktuální oční stav vyžadoval.

Klíčovou roli hrají odborní lékaři, kteří po naplnění výše uvedených postupů zjistí, zdali pacient opravdu potřebuje nápravu. Celou situaci by měli vyřešit do jednoho dne. Pokud se shodnou, že jsou nové kontaktní čočky potřeba, automaticky objednají předvolený typ. To vše je možné vyřešit z domova. Není nutnost nikam docházet.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym