Telefony jako kouzelnické hůlky. Tvůrci fenoménu Pokémon GO spouští novou AR hru ze světa Harryho Pottera

Filip HouskaFilip Houska

hpwu

Foto: Niantic

Harry Potter: Wizards Unite

0Zobrazit komentáře

Od debutu herního fenoménu Pokémon GO, jehož atraktivní mechanismus založený na rozšířené realitě prakticky změnil mobilní herní svět, uplynuly již tři roky. Jeho tvůrci z vývojářského studia Niantic nicméně neusnuli na vavřínech a nenechali se zviklat úspěchem, který Pokémony dlouhou dobu provázel. Namísto toho pilovali novou hru na podobné bázi z čarodějnického světa, která by se japonským barevným příšerkám mohla minimálně rovnat.

Spolu s WB Games San Francisco dnes pod hlavičkou vydavatelské společnosti Portkey Games vypustili dlouho očekávanou hru Harry Potter: Wizards Unite, titul, jenž si získá hlavně fanoušky jedné z nejslavnějších knižních ság z rukopisu J. K. Rowlingové. Přízeň si však najde také u mobilních hráčů, kteří holdují ne příliš tradičnímu pojetí her. Harry Potter: Wizards Unite je totiž – podobně jako zmínění Pokémoni — založen na rozšířené realitě a geolokačních prvcích včetně nádechu tradičního RPG.

Byť si každý hráč určuje svůj vlastní příběh, Niantic přeci jen položili základ toho, o čem má pojednávat. Chytře vsadili na mudlovský svět, v němž se ztratila řada kouzelnických artefaktů, příšer, bytostí a dokonce i vzpomínek, které mohou ohrožovat utajení kouzelnického vesmíru. Za úkol tak budete mít všechny tyto objekty najít a vrátit je tam, kam patří.

Za každý vrácený předmět, bytost nebo myšlenku (takzvaný Foundable) pak obdržíte speciální odměny, díky nimž si můžete vylepšovat své herní skóre. Nejde však o žádné ryze jednoduché úkoly. Do cesty se totiž staví kouzelnická zvířata a čarodějové, kteří chtějí všechny vaše plány zmařit.

I proto je důležité, abyste si neustále vylepšovali své herní aspekty, učili se novým kouzlům, vybírali správné hůlky (například u Ollivandera), vařili lektvary a hledali ideální místa pro boj, jež mohou být například v reálných parcích, lesích, budovách a tak podobně. Prakticky kdekoliv. V tom tkví kouzlo technologie AR.

Důraz na multiplayerové bitvy

Protože tím nejatraktivnějším prvkem na celé sérii o Harrym Potterovi jsou kouzla a boje, vývojáři v Niantic museli nastavit vysokou laťku, aby tento zážitek věrohodně replikovali i do skutečného světa.

Na displeji mobilního telefonu tak uvidíte například „živé“ Smrtijedy (i když se děj odehrává po smrti Lorda Voldemorta a Smrtijedi prakticky zanikli), mozkomory, vlkodlaky nebo hráče z jiných koutů světa, na které budete nuceni použít jedno z příslušných kouzel, jež by je odzbrojilo, potažmo zranilo nebo zabilo.

harry-potter-wizards-unite

Foto: Niantic

Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite toho skrývá samozřejmě mnohem víc. Od ikonických předmětů známých z knih nebo filmů až po možnost si vytvářet svůj vlastní herní profil včetně vzhledu, vybavení nebo kouzelnické koleje. Podle prvních gameplayů z Austrálie a Nového Zélandu, kam se hra přednostně dostala v beta verzi, to navíc vypadá, že půjde o zábavu na dlouhé měsíce, jelikož svět vypadá velmi propracovaně a akčně.

Brzy i v Česku

I když novinka oficiálně vychází dnes (21. června) po celém světě s tím, že jako první na řadě jsou Spojené státy a Velká Británie, je pravděpodobné, že se do Česka dostane až za několik dní. Co se týče dostupnosti, k dispozici bude na App Store (iOS) a Google Play (Android). Více informací lze případně zjistit na oficiálním webu Harry Potter: Wizards Unite.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym