Temný trojzubec a bratrské škádlení. Vyšel první trailer na film Aquaman a ztracené království

Aquaman musí v novém snímku zastat hned dvě role – otce na souši a krále říše Atlantis pod vodou. Značně mu to ztíží návrat mocného zloducha.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

AQUAMAN AND THE LOST KINGDOM

Foto: Vertical Ent.

Film Aquaman a ztracené království do kin zamíří v prosinci

0Zobrazit komentáře

V první upoutávce plné barevných příšer se ukazuje pokračování Aquamana, v němž půjde opět o osud celého podmořského království. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Už před pěti lety se Aquaman, film o superhrdinovi z podmořského světa, stal tak trochu nečekaným globálním hitem, dosud největším z celé produkce podle DC Comics. Teď se postava s tváří herce Jasona Momoy konečně vrací zpět na plátna a první velký trailer slibuje rozmáchlou, nenáročnou zábavu plnou barev.

Za dobu, co jsme ho neviděli, Aquaman založil rodinu na souši, ale také převzal žezlo (tedy trojzubec) království pod hladinou. Už tak by zvládnout dvě role najednou nebylo vůbec snadné, když v tom se navíc na scéně objeví zloduch z prvního filmu Black Manta – mnohem mocnější než dřív a s temným trojzubcem v ruce. Ukáže se, že dějiny říše Atlantis jsou ještě složitější, než si hrdinové mysleli, a Aquaman se bude muset vydat na cestu najít… něco, co ji zachrání. Vezme s sebou i svého uvězněného bratra Orma, s nímž se před pěti lety příliš nepohodl.

Na Aquamana a ztracené království se původně nemělo čekat tak dlouho, rozsáhlou postprodukci ale zdržela protipandemická opatření. To ale není zdaleka hlavní důvod, proč mnozí diváci bližší detaily o filmu nedočkavě vyhlíželi. Superhrdinský blockbuster se totiž stal terčem kontroverze, když se mezi navracejícími se herci objevila i Amber Heard, jejíž kariéra je po soudu s bývalým mužem Johnym Deppem v troskách.

Zatím není zcela jasné, jak velkou roli v novince bude Heard hrát, v traileru se objevuje pouze v několika záběrech a synopse naznačuje, že bude výhradně vedlejší postavou. Internetem se přitom samozřejmě šíří teorie, zda její postava nebyla upozaděna právě kvůli kontroverzím. Režisér James Wan nicméně pro Entertainment Weekly řekl, že příběh novinky byl vždy koncipován se zaměřením na vztah Aquamana a Orma. Aquaman a ztracené království do kin zamíří 21. prosince.


Co ukazují trailery

Stvořitel

Po odkladu Duny nejspíš nejočekávanější sci-fi do konce letošního roku. Režisér Rogue One Gareth Edwards svoji novinku o válce lidstva s umělou inteligencí stylem natočení i vyzněním přirovnává k Apokalypse a Blade Runnerovi. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Benátky ovládla Emma Stone v podivné komedii

Minulý víkend proběhlo vyvrcholení Benátského filmového festivalu, kterému vévodil film Chudáčci řeckého podivína Yorgose Lanthimose. Emma Stone v něm ztvárnila dospělou ženu, která má po vzkříšení neotřelým vědcem mysl malého dítěte a vše objevuje od nuly, od pohybu přes sexuální touhu po společenské normy. Mezi vítězi byl také snímek s naší stopou – zvláštní cenou poroty oceněné drama Hranice režisérky Agnieszky Holland vzniklo v české koprodukci. Více zde.


Co si pustit

Poker Face

SkyShowtime  |  Krimi/Komedie  |  2023  |  1 řada  |  ČSFD

Poker Face – Season 1

Foto: SkyShowtime

Seriál Poker Face

Po úspěchu satirické detektivky Na nože se Rian Johnson rozhodl s podobným žánrem hrát dál. Výsledkem je seriál Poker Face o ženě jménem Charlie Cale, která dokáže s naprostou jistotou vždy poznat, když někdo lže. A lžou všichni, zvlášť vrahové. Ačkoliv by Charlie mnohokrát raději žila svůj vlastní život, při projíždění Amerikou naráží na další a další kriminální případy, co jí nedají spát a musí se pokusit je vyřešit. Každý díl přináší novou záhadu, bizarně humorné situace a další porci charismatu herečky Natashy Lyonne.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.