Díky tomuto projektu si zvládnete naprogramovat vlastní Airbnb, Kickstarter a další populární weby

Michal PtáčekMichal Ptáček

code
0Zobrazit komentáře

Pokud pečlivě sledujete technologickou scénu ve světě, určitě jste zaregistrovali jeden velký problém, který aktuálně trápí spoustu IT firem. A to nedostatek kvalitních vývojářů/programátorů, což má za následek to, že se jednotlivé společnosti, zejména ty v okolí Silicon Valley, o ty nejlepší doslova přetahují a platí jim často až astronomické částky.

I díky tomuto faktu v poslední době vzniká stále více interaktivních výukových projektů, které mají za cíl naučit programovat i absolutní laiky, kteří by se k učení tradiční cestou například pomocí knih jinak nedonutili.

czechcrunch-avengers-h

Přečtěte si takéCzechCrunch Offlajn – Avengers Edition: fotoreportCzechCrunch Offlajn – Avengers Edition: fotoreport

Jedním z nich je i web Code4Startup, který na to jde opravdu chytrou cestou. Kašle totiž na teorii a soustředí se na to nejdůležitější, tedy na praxi a to navíc velmi zábavnou a motivační formou. V jednotlivých lekcích si totiž naprogramujete například vlastní klon Airbnb, Kickstarteru, TaskRabbitu, blogovací platformy Medium a další populární internetové projekty a to za použití technologií jako Ruby on Rails, Angular, Django nebo Meteor.

code2

airbnb

Rubriku Startupy podporujíjt-retina