Tento plugin umí bez vyzrazení hesla sdílet s přáteli placené účty na Netflixu či Spotify

acces

Každý, kdo vlastní placený účet na některé ze služeb typu Netflix nebo Spotify asi zažil situaci, kdy za ním přišel například kolega s prosbou, zda by si mohl účet vypůjčit a užít si alespoň na chvilku dostupný prémiový obsah. K tomu je ale potřeba vyzradit své přihlašovací údaje, což může samozřejmě znamenat vcelku velké bezpečnostní riziko, tedy pokud nepoužijete nový plugin do Chromu s názvem AccessURL.

Princip spočívá v tom, že ze stránky, ke které chcete dát jiné osobě přístup, vygenerujete unikátní link, který po rozkliknutí umožňuje se další osobě připojit přímo do účtu konkrétní služby, s tím, že funkčnost odkazu můžete navíc omezit na určitou dobu platnosti.  Tvůrci samozřejmě varují, že je třeba odkazy dávat skutečně jen vám dobře známým a důvěryhodným lidem.

favorit2

Přečtěte si takéLegendární výrobce kol Favorit se vrací a chce vybrat 10 milionů na svůj další rozvoj

Bezpečnost je podle tvůrců každopádně jejich nejvyšší prioritou a služba tak ve výsledku pracuje se soubory cookies, které zjednoduše řečeno zaručí, že když se ze sdíleného účtu odhlásí jeho majitel, automaticky se bude nucen odhlásit i druhý uživatel. Ani samotné servery aplikace navíc nemohou přečíst přijaté přihlašovací údaje, jelikož v celém systému je používáno šifrování AES.

AccessURL můžete zdarma stáhnout na oficiální stránce projektu.

foto

Redaktor CzechCrunch, student politologie a mediálních studií na FSS MU. Píše texty o vesmíru, sociálních sítích a technologiích.