Tento talentovaný 18letý producent tvoří hudbu pro světové umělce výhradně na svém iPhonu

Filip HouskaFilip Houska

steve

To, že smartphony v dnešní době dokáží téměř vše, čeho je schopen klasický počítač, je známá věc. A i když to nemusí být občas zcela komfortní řešení, tak v mnohých případech naprosto dostatečně funguje. Dokazuje to i Steve Lacy, teprve 18letý hip-hopový producent, který využívá svůj iPhone jako klíčové zařízení ke své tvorbě a zaujal tím významné americké rappery jako Kendricka Lamara nebo J. Colea.

Mnozí mohou namítat, že na iPhonu dokáže hudbu tvořit každý. Aplikace GarageBand, kterou vyvinul samotný Apple, je poměrně intuitivní a s trochou snahy může základní melodické prvky tvořit kdokoliv. Nicméně až po připojení toho správného příslušenství (a dávkou tvůrčího talentu) se z iPhonu stává mocný nástroj k ovlivňování hudebního světa. A k tomu mladý Steve Lacy směřuje.

travisk

Přečtěte si takéUber poprvé zveřejnil své hospodářské výsledky. Za minulý rok utržil 6,5 miliardy dolarů

I když je telefon zásadní věcí, kterou k tvorbě beatů používá, tak není jedinou. Nepostradatelným nástrojem je i kytara, se kterou svůj iPhone 6 propojuje skrze předzesilovač iRig. Chemie mezi zvukovými prvky z GarageBandu, což je jeho hlavní tvůrčí aplikace, a kytary se mu následně promítá do sluchátek a ukládá v paměti iPhonu.

041817_xX

Hudební návrh poté doplňuje o svůj zpěv, který nahrává přímo do mikrofonu v telefonu s pomocí pop filtru. S vytvořenými hudebními náměty si následně pohrává v rozhraní GarageBandu a zkouší takové kombinace, které tvoří tu nejvhodnější symbiózu.

041817_x1

Podezřele jednoduchý setup, který funguje

Lacy pro rozhovor s magazínem WIRED mimo jiné zmiňuje, že by mohl používat mnohem profesionálnější a pokročilejší příslušenství, nicméně to, čím aktuálně disponuje, mu dává maximum. Obrovským benefitem je totiž fakt, že může hudbu tvořit kdekoliv a kdykoliv. Bez nutnosti s sebou nosit další nástroje, jelikož mu iPhone, který má neustále u sebe, dává možnost se kreativně vypovídat v jakékoliv situaci, kdy není ve studiu.

041817_x2

Pochopitelně měl možnost tvořit i na laptopu, kde využíval oblíbený software Ableton, ovšem podle jeho slov byl výsledný zvuk příliš „čistý“ a musel by jej vystavit profesionálnímu masteringu, aby to správně znělo. V tom je mimo jiné výhoda i GarageBandu, který zvuk masteruje sám, čímž se jeden podstatný krok k dobré hudbě ušetří.

Dreams come true

A důkazů pro to, že mu to funguje, má hned několik. Se svou skupinou The Internet, konkrétně albem Ego Death, byl nominován na cenu Grammy a jeho tvorbu si oblíbil nejen rapper J. Cole, kterému produkoval skladbu „Foldin Clothes“, ale také Kendrick Lamar. Tomu totiž nahrál beat na hit „PRIDE.“ z nového alba DAMN., jež atakuje přední příčky na streamovacích platformách.

Konkrétně na angažmá na albu úspěšného rappera Kendricka Lamara je Lacy náležitě hrdý, což dokazuje i na svém Instagramu.

https://www.instagram.com/p/BSv_PrQg8az/?taken-by=steve.lacy

Foto: Steve Lacy PR