Tesla bude mít přímého konkurenta z řad Audi, který ujede až 500 km na jedno nabití

Jiří SvobodaJiří Svoboda

audi-prologue-concept-4
0Zobrazit komentáře

Trh s plně elektrickými vozy se zdá den za dnem plnější a plnější. Pravděpodobně nejvýraznějšímu sedanu z této kategorie, kterým je Tesla Model S, přibude konkurent i z řad koncernové automobilky Audi. Už SUV koncept představený přibližně před rokem, Audi Q6 e-tron, jistě vyvolal v Tesle pozdvižení, nyní před sebou ale Elon Musk má další výzvu od stejné automobilky.

Koncept s názvem A9 e-tron, který půjde do sériové výroby, bude disponovat dojezdem 500 km na jedno nabití  a výkonem 430-500 koní. Na původní verze Modelu S by tato čísla stačila, avšak nedávno oznámená úprava P100D je výkonnostně i dojezdem daleko před A9 e-tron.

0824_1

Přečtěte si takéAmerický startup přišel na způsob, jak pomocí umělé inteligence psát poutavější e-mailyAmerický startup přišel na způsob, jak pomocí umělé inteligence psát poutavější e-maily

Tento luxusní sedan bude vlajkovou lodí kompletní elektrické řady Audi, ve které by se časem mohly objevit i modely jako A3, menší SUV nebo některé crossovery. Na trhu se objeví v roce 2020 a po technologické stránce bude čerpat z výše zmiňovanému Q6 e-tron. Mezi asistenčními systémy nabídne samozřejmě při nejmenším částečně autonomní řízení.

Audi-A9-e-tron

Audi také představilo svůj budoucí plán ohledně zapojení elektromobilů do své nabídky. Právě do roku 2020 by silnice měly brázdit minimálně tři jejich vozy, o pět let později už by čistě elektrická auta měla tvořit čtvrtinu sortimentu této německé automobilky, řekl britskému magazínu Autocar její šéf, Rupert Stadler.

Tesla versus všichni

A9 ale nebude zdaleka jediným budoucím konkurentem Tesly, své plány už oznámilo nebo dokonce i realizovalo množství automobilek. Musk tak bude muset soupeřit jak se známějšími vozy, jako bude Mission E od Porsche či již realizované BMW i8, tak i s menšími a svým způsobem tajemnými startupy jako je Faraday Future.

audi5

Ten navíc letos začal spolupracovat s britskou automobilkou Aston Martin a představil svůj vlastní koncept LeSEE. Velkým hráčem v autonomní dopravě může být v budoucnosti i Apple, o jehož projektu ale zatím není moc známo.

audi1

Diskuze (0)

Novinka

Anonym