Twitter spustil odlehčený Twitter Lite

Michal PtáčekMichal Ptáček

twitter-m
0Zobrazit komentáře

Komunikační platformě Twitter se i pod vedením zkušeného Jacka Dorseyho v poslední době příliš nedaří a bojuje jak s klesající hodnotou a odchody důležitých zaměstnanců, tak především stagnujícím růstem nových uživatelů.

Právě poslední problém se nyní tým okolo Dorseyho, který zároveň sedí v čele finanční platformy Square snaží řešit a to tak, že chce nově získávat uživatele na zatím technologicky nepříliš vyspělých trzích, které však do budoucna nabízejí obrovský potenciál.

kratky3

Přečtěte si takéOndřej Krátký z Liftago: Jdeme si pro profit přes korporátní segment a do konce roku dobudeme trhOndřej Krátký z Liftago: Jdeme si pro profit přes korporátní segment a do konce roku dobudeme trh

Společnost totiž právě představila odlehčenou mobilní verzi Twitter Lite, která cílí především na uživatele v Asii, Latinské Americe nebo Africe, a která by se dle prvotních testů měla načítat o 30% rychleji, „žrát“ až o 70% méně dat a zabírat zhruba jen 1MB místa na telefonu. Například v Indii pak Twitter navázal partnerství se společností Vodafone, která by se měla postarat o propagaci novinky mezi svými zákazníky, kteří by díky ní měli mít možnost zjistit si výsledky v Indii nesmírně populárního kriketu a podobně.

Pro ještě větší efekt a úsporu dat pak Twitter Lite nabízí funkci data saver, která snižuje počet využitých dat až o 70%, tím že zobrazuje pouze rozmazané náhledy obrázků a videí, které plně zobrazí až po rozkliknutí.

Twitter Lite, který jinak nabízí klasické funkce jako timeline, tweety, zprávy, trendy, profily, nahrávání médií a notifikace, můžete vyzkoušet zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym