Twitter spustil vlastní nástroj pro pokročilé plánování a analýzu tweetnutých příspěvků

twitterdashboard
0Zobrazit komentáře

Populární sociální síť Twitter, na které lze sdílet krátké příspěvky o 140 znacích, si chce zajistit svoji nezávislost na službách třetích stran, které využívají její API pro pokročilé statistiky nebo plánování příspěvků. To totiž běžně na Twitteru až do dnes nebylo možné, a proto síť spustila sadu nástrojů s názvem Twitter Dashboard.

Díky němu lze ve velmi podobném rozhraní, jako na běžném Twitteru, vytvářet příspěvky, ukládat je, plánovat dopředu nebo čerpat z podrobných statistik příspěvků, které ukazují počet zobrazení, prokliků, odpovědí a dalších navazujících maličkostí, které pak lze hravě využít pro lepší zacílení svých zákazníků nebo fanoušků.

Vaclav_Muchna_YSOFT_CEO

Přečtěte si takéBrněnský Y Soft investoval 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a LumitrixBrněnský Y Soft investoval 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a Lumitrix

Mimo to jsou k dispozici i kompletní statistiky profilu jako takového, zobrazující postupný růst nebo pokles počtu fanoušků, jejich aktivity, zdroje z kterých jsou získáváni nebo kompletní imprese na publikovaných příspěvcích. To vše v přehledných grafech a tabulkách, podobně jako to je právě na službě pro plánování Hootsuite nebo analytickém nástroji Socialbakers.

twdashboard

V minulých měsících byla tahle sociální síť obvzlášť aktivní. Mimo nové formy příspěvků s vnořeným dotazníkem, investoval Twitter prostřednictvím svého fondu do hudební služby SoundCloud, koupil za takřka 4 miliardy korun startup na pokročilou analýzu virtuální reality, videí a fotografií nebo změnil své tlačítko „Favorite“ na Like.

twdashboard2