Uber spouští UberPool, díky čemuž bude až o polovinu levnější

Michal PtáčekMichal Ptáček

8897627867_9b8da112fc_k
0Zobrazit komentáře

Populární ride-sharing služba Uber, jejíž vstup do České republiky je už jen otázkou týdnů, před několika hodinami představila další novinku, která by mohla hodně zamíchat kartami. V souvislosti se stále vyhrocenějším konkurenčním bojem, který vede s ostatními hráči na trhu typu Lyft a podobně, zavádí totiž novinku s názvem UberPool. Ta jak Uber popisuje na svém blogu, uživatelům umožní sdílet náklady tak, že jednoduše po cestě naberou dalšího uživatele, který cestuje po podobné trase. Vše bude fungovat naprosto automaticky přes Uber appku, které uživatele informuje o možnosti přibrat dalšího cestujícího a následně tak ušetřit.

Karel_pro_CzC

Přečtěte si takéKarel Janeček stručně o 7,5 milionové investici do českého LiftagaKarel Janeček stručně o 7,5 milionové investici do českého Liftaga

České služby typu Liftago se každopádně zatím obávat nemusí, Uber totiž zmíněnou novinkou spouští prozatím v testovacím režimu v San Franciscu. Zajímavostí jinak je, že do beta verze, která startuje už 15. srpna, se od začátku aktivně zapojí i zaměstnanci Googlu.

foto: ari/flickr