Uber spouští v Česku nové bezpečnostní funkce pro zákazníky a řidiče. Přidá i nouzové tlačítko

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

uber-taxi-car-navigation
0Zobrazit komentáře

Uber denně zprostředkuje po celém světě 15 milionů jízd a proto si firma poměrně logicky jako jeden z hlavních cílů stanovila, aby se při každé cestě cítili bezpečně jak cestující, tak řidiči. Šéf Uberu Dara Khosrowshahi ostatně udělal z bezpečnosti uvnitř nejhodnotnějšího startupu na světě prioritní téma, a tak nyní Uber přichází s novou sadou bezpečnostních prvků, kterou budou moci využívat také zákazníci v České republice.

Své bezpečnostní funkce označuje Uber jako Safety Toolkit a jejich rozšířením chce ještě posílit prvky jistoty a zabezpečení svých zákazníků. Novinky, jež budou v následujících týdnech představeny v aplikacích Uberu, se týkají například nouzového tlačítka nebo nového hubu, který se má stát centrem pro veškeré bezpečnostní funkce.

Právě v bezpečnostním centru Uber nově seskupuje všechny své související funkce a dostanete se do něj přes ikonu ochranného štítu, která se objeví na mapě v pravém či levém dolním rohu. V bezpečnostním centru centru pak dostanete jednak důležité tipy a informace včetně nepřetržité podpory, ale také data o řidiči a vozidle, možnost sledování jízdy přes GPS a přístup k hodnotícímu systému.

uber-safety-center

Novinky v aplikaci Uber: ikona bezpečnostní centra, kontrola rychlosti a snadnější sdílení jízdy

Nově bude velmi jednoduché sdílet informace o své jízdě s až pěti vybranými důvěryhodnými kontakty, které si dopředu sami vyberete. Jedním kliknutím jim pak můžete poslat, kde se právě nacházíte. Nastavit si můžete třeba to, že když pojedete Uberem v noci, automaticky zašlete zprávu o své poloze.

ondrej-kratky-liftago-top4

Přečtěte si takéPřepravní startup Liftago získává přes 100 milionů korun od české technologické firmy LivesportPřepravní startup Liftago získává přes 100 milionů korun od české technologické firmy Livesport

Novinkou je také nouzové tlačítko, přes které si mohou jak cestující, tak řidiči přivolat okamžitou pomoc. Před uskutečněním hovoru vám Uber poskytne veškeré užitečné informace, jako je vaše GPS poloha (na mapě i v reálném čase), typ vozidla i jeho poznávací značku, abyste je mohli předat operátorovi.

V rámci aktualizované Safety Toolkitu pak Uber myslí také na dodržování silničních pravidel a řidiče bude nově upozorňovat na překročení rychlosti. Řidiči tak přímo na mapě v aplikaci Uberu uvidí, jaká je v dané oblasti povolená rychlost, a v případě jejího překročení dostanou upozornění, jako to umí některé jiné navigační aplikace.

uber-tisnova-linka

Při volání na tísňovou linku vám Uber poskytne všechny důležité informace

Jedná se o další vlnu novinek souvisejících s bezpečností, z níž udělal šéf Uberu Dara Khosrowshahi pro letošní rok prioritu. Od svého příchodu loni v srpnu, kdy nahradil zakladatele firmy Travise Kalanicka, už zavedl například pojištění řidičů, funkci sdílení jízd (která je nyní ještě vylepšena), omezení hodin, aby řidiči nejezdili více než 12 hodin v kuse, nebo anonymizaci telefonů, aby si mohli mezi sebou řidiči a cestující zavolat, ale neviděli svá čísla.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym