Uber vyrazil na Slovensko. Čekají ho stejné potíže jako u nás nebo úspěch?

uber-h
0Zobrazit komentáře

Je to přesně rok, co začala v Česku fungovat původem americká alternativa taxislužeb Uber, který si ale svojí pozici u nás nedokázal přes značné proinvestované prostředky prozatím ukousnout. Podle mnohých jsou u nás časté problémy s nekvalifikovanými řidiči, stavem vozidel nebo obecnou nedostupností řidičů UberPop, tedy nejlevnějšího druhu dopravy přes Uber.

Teď chce gigantický startup, s hodnotou přesahující 50 miliard dolarů, ovládnout Slovensko. Od dnešního dne do neděle je možné projíždět Bratislavu prostřednictvím Uber X zcela zdarma. Jisté signály vedly k tomuto kroku již od počátku tohoto roku, kdy Uber na Slovensku začal vehementně najímat nové lidi a oblastní manažery.

DSC_4349

Přečtěte si takéTaxi platforma Liftago začne po Tesle nabízet i jízdu s elektromobily BMW i3Taxi platforma Liftago začne po Tesle nabízet i jízdu s elektromobily BMW i3

Na celou Bratislavu momentálně připadá několik desítek vozidel a Uber zatím testuje zájem. U nás oproti Uberu nedávno vstoupil na trh původně slovenský HOPIN Taxi a delší dobu zde funguje Liftago podpořené nedávnou investicí ve stovkách tisíc dolarů, které se z podobných startupů těší největší oblibě, díky transparentnosti mezi klasickými taxikáři.

Evropský trh je pro Uber zatím minoritou a nejvíce peněz mu generuje USA, spolu s východní Asií, do které investuje veškeré získáně finanční prostředky.