Uber zavádí v Praze předem stanovenou cenu jízdy

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Před zhruba pěti dny jsme vás informovali o velké změně na českém taxi trhu, jejíž hlavními účastníky jsou americká přepravní společnost Uber a Vláda České republiky. Uber totiž po dlouhých tahanicích a také několika protestech ze strany klasických taxi služeb, kterým se nelíbilo jeho porušování zákonů, uzavřel na jednání s českou vládou dohodu, která má jeho fungování na našem trhu přiblížit taxislužbě.

Na jejím základě má Uber v České republice podnikat pod nově registrovanou entitou a zajistit, že jeho řidiči budou mít licence pro smluvní přepravu i elektronickou evidenci tržeb.

hubhubprague_1

Přečtěte si takéV Praze Na Příkopě se otevře nové coworkingové centrum HubHubV Praze Na Příkopě se otevře nové coworkingové centrum HubHub

V  souvislosti s tímto oznámením dnes šéf Uberu pro Českou republiku a Slovensko, Tomáš Peťovský oznámil první velkou změnu a to konkrétně zavedení předem stanovené ceny. Ta zajistí, že uživatel v aplikaci uvidí přesnou cenu ještě před objednáním samotné jízdy, tedy v případě, že během jízdy nepřidá další zastávku či se oproti odhadu nějak výrazně neprodlouží doba strávená ve vozidle.

„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu, abychom přinesli ještě větší transparentnost téměř 300 000 uživatelům, kteří se každodenně spoléhají na naše služby. Připomínky k našemu fungování bereme velmi vážně, a proto budeme pracovat na dalších změnách ve prospěch tisíců cestujících, řidičů a města,“ říká Peťovský.

CZ_CzechLanguage_1

Cena uvedená v Uber aplikaci pak konkrétně bude zahrnovat vzdálenost do cíle jízdy, odhad trvání jízdy na základě historických údajů o hustotě provozu a případné dynamické ceny či speciální akce. V případě příplatků za vysokou poptávku se pak uživateli v aplikaci zobrazí částka s informací, že ceny jsou navýšeny v důsledku vysoké poptávky.

uber2

.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym