V pražském PrusaLabu proběhne další setkání kutilů. Naváže na úspěšný festival Maker Faire

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

0Zobrazit komentáře

Češi jsou národ kutilů, což potvrdil i letošní festival Maker Faire Prague, který na konci června na Výstavišti v pražských Holešovicích navštívilo přes 10 tisíc lidí. Sešli se na něm různí nadšenci, bastlíři a další kreativci, kteří si rádi hrají, a vzhledem k velkému počtu přihlášených projektů i samotných návštěvníků mají nyní podobná setkání pokračovat. V menším měřítku se je rozhodla uspořádat iniciativa Make More a první setkání proběhne už dnes, 7. listopadu.

Za značkou Make More stojí skupina nadšenců, kteří společně se spolkem Žádná věda a agenturou Taktiq uspořádali právě první ročník pražského Maker Faire, a nyní chtějí na tento velký festival kutilů a inovátorů navázat neformálními setkáními makerů i všech jejich příznivců, nazvanými Meet the Makers.

„Na Meet the Makers chceme dát prostor vystoupit makerům z různých oblastí v rozdílných stádiích svého tvoření. Naším cílem je, abychom se navzájem lépe poznali, sdíleli spolu výzvy a novinky, řešili problémy, představovali své projekty a inspirovali se,“ vysvětluje Ondřej Kašpárek, zástupce Make More a současně kapitán PrusaLabu.

maker_faire_2018_2048px_janhromadko-1013

Právě v prostorách holešovického PrusaLabu se první inspirativní setkání uskuteční, a to již dnes, 7. listopadu od 18 hodin. Makeři budou své projekty představovat v neformálních vystoupeních. Adam Rippl popíše, co ho vedlo k založení jeho startupu s trofejemi, Kamil Štaidl bude hovořit o tavení mosazi a studenti ze Smíchovské střední zapřemýšlí nad IoT nábytkem.

drone_cc

Přečtěte si takéVědci z MIT chtějí zachraňovat ztracené turisty pomocí dronů. Spolu s NASA vyvíjí speciální letkuVědci z MIT chtějí zachraňovat ztracené turisty pomocí dronů. Spolu s NASA vyvíjí speciální letku

Pražské papírnictví Papírna a Hana Kerekrétyová s projektem BY_PRODUCT zase načnou myšlenku udržitelného tvoření. Spojující linkou napříč různými tématy nicméně zůstává myšlenka vytváření něčeho na popud neuspokojivého stávajícího stavu věcí.

S touto ideou se ztotožňuje i iniciativa Make More a Ondřej Kašpárek doplňuje důvody jejího vzniku: „Postrádáme platformu podporující kreativní komunitní projekty a tvořivost obecně. Věříme, že cesta k inovacím vede skrze rozvíjení znalostí, zručnosti, budováním kontaktů a neustálým zdokonalováním prototypů. Chceme vzbudit pozitivní styl přemýšlení a skrze tvoření se neustále přibližovat ideálům o zdravé, udržitelné a přesto technologicky prosperující společnosti i planetě.“

maker_faire_2018_2048px_janhromadko-1192

Další setkání plánuje Make More pořádat každou první středu v měsíci v prostorách PrusaLabu, což je veřejná kutilská dílna, kterou letos v červnu otevřel úspěšný výrobce 3D tiskáren Josef Průša se svou firmou Prusa Research. CzechCrunch je navíc hlavním mediálním partnerem všech chystaných akcí. Více podrobností pak můžete najít zde.