Vypadalo to jako vesmírná medúza. Svět reaguje na dechberoucí start rakety Falcon 9 od SpaceX

Filip HouskaFilip Houska

070118_SPACEX-FALCON9_MP
0Zobrazit komentáře

Během pátečního floridského rána, konkrétně v 5:42, vystartovala z Mysu Canaveral další raketa Falcon 9 z dílen vesmírné společnosti SpaceX Elona Muska s cílem doručit na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) několikatunový náklad skládající se z potřeb pro astronauty (včetně netradičního robota s umělou inteligencí). Jak tomu bývá zvykem, odpálení rakety do vesmíru přitahuje širokou veřejnost, aby se na celý zážitek mohla dívat a pořizovat fotky či videa, což potvrzuje i tento start.

Na Twitteru se ihned po úspěšném vzletu Falcon 9 začaly objevovat vskutku fascinující fotky, které zachycují zajímavé úkazy vytvořené z oblak zplodin rakety. Například Jessica Jensen, ředitelka misí Dragon ve SpaceX, nazývá jeden z nejzajímavějších úkazů jako „vesmírnou medúzu, která sestupuje k Zemi“.

ll

Přečtěte si takéŠvédský designér ručně staví luxusní retro herní konzole a automaty ze dřevaŠvédský designér ručně staví luxusní retro herní konzole a automaty ze dřeva

A vesměs má pravdu. Při zapojení fantazie lze skutečně zpozorovat podobu s medúzou, kterou vytvořily nejen formující se zplodiny, ale také pomalu vycházející Slunce, jež opar včetně jistého „oblakového ocasu“ takto nasvítila.

070218_SPACEX-FALCON9_1

V jednu chvíli se start rakety také podobal kroutícímu se drakovi (pro kontext, modul, v němž náklad na ISS putoval, nese označení Dragon):

Zajímavé pohledy se také nabízely přímo z okýnek letadel, a to jak letících, tak statických na rampě:

O krásný záběr se také postaral fotograf Michael Seeley, který start rakety Falcon 9 zachytil ze střechy jedné z budov vesmírné agentury NASA, a to na vzdálenost 16 kilometrů:

Foto: SpaceX

Diskuze (0)

Novinka

Anonym