Vývojářem i na cestách. Microsoft vydává GitHub pro mobilní telefony

Michal PtáčekMichal Ptáček

satya-1

Foto: Microsoft

Šéf GitHubu Chris Wanstrath se šéfem Microsoftu Satya Nadellou (uprostřed)

0Zobrazit komentáře

GitHub je nástroj, bez kterého si velká část programátorů nedokáže představit svůj profesní život, a teď ukázal velkou novinku. Populární platforma, jež vývojářským týmům z celého světa slouží jako bezplatný repozitář zdrojových kódů jejich programů, míří na mobilní telefony.

Už téměř dva roky spadá GitHub do portfolia technologického giganta Microsoft, který za jeho akvizici neváhal zaplatit 7,5 miliardy dolarů. A teď se Microsoft rozhodl, že vývojářské komunitě otevře nové možnosti.

Vývojáři, kteří byli dlouhá léta zvyklí své projekty spravovat na osobních počítačích, nově mohou díky první mobilní aplikaci GitHub provádět nezbytné úpravy takřka odkudkoliv.

Byť samozřejmě ve velmi omezeném režimu. Microsoft totiž při vývoji myslel především na základní funkcionalitu a programátoři sice mohou odškrtávat jednotlivé úkoly, nahlížet do libovolné části kódu a dokonce synchronizovat jeho nejnovější verze, pro jeho samotnou editaci se ale stále budou muset přesouvat k osobním počítačům.

Alespoň tedy prozatím. Ostatně pro Microsoft se pod vedením technicky zaměřeného Satyi Nadelly staly moderní technologie jednou z hlavních priorit a firma se s vlastními divizemi softwarových a hardwarových řešení netají snahou zpřístupnit jejich využití, ať už jste kdekoliv.

Aplikace GitHub je k dispozici zdarma a ode dneška ji mohou využívat majitelé mobilních zařízení s operačními systémy iOSAndroid. A to i ve stále oblíbenějším darkmode režimu.

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym