Vývojáři tohoto elektrického skateboardu získali na Kickstarteru 50 tisíc dolarů během pěti hodin

Jiří SvobodaJiří Svoboda

%c2%a8leafboard8
0Zobrazit komentáře

Osobní doprava ve městech prodělává velkou proměnu. Krom přepravních služeb jako je Uber nebo Lyft zažívají boom i elektrické skateboardy, které jsou rychlou, pohodlnou a velmi kompaktní alternativou. Na stále se rozrůstajícím trhu se chce prosadit i startup Leafboard, který za prvních 48 hodin obdržel na Kickstarteru 94 tisíc dolarů, v přepočtu 2,27 milionů korun.

Kampaň spustil kalifornský tým teprve v úterý a už během prvních pěti hodin po začátku se podařilo vybrat cílovou částku 50 000 dolarů, přičemž takřka všichni zájemci přispěli nad 300 dolarů. A protože do konce kampaně zbývá ještě rovný měsíc, dá se očekávat, že půjde opět o jednu z nejúspěšnějších kampaní.

mavic_13

Přečtěte si takéDJI představilo nový dron, který se vejde do kapsy a přesto vytváří famózní záběry ve 4KDJI představilo nový dron, který se vejde do kapsy a přesto vytváří famózní záběry ve 4K

V čem ale spočívá kouzlo, které přesvědčilo takové množství lidí za tak krátkou dobu? Leafboard je zkrátka v mnoha aspektech odlišný od své konkurence. První čeho si budoucí majitelé všimnou, je jeho velikost. Zatímco jiné boardy jsou okolo metru dlouhé, Leafboard má na délku pouze 64 centimetrů, což z něj dělá lehko přenosného parťáka na cesty. K dispozici pak budou různé designy gripu i možnost výběru dřeva na spodní straně.

leaf9

Kompaktní velikost a variabilní design ale nejdou na úkor technickým specifikacím. Na jedno nabití, které trvá 70 minut, ujede pomocí motoru s výkonem 1800W  až 18 kilometrů v maximální rychlosti 30 kilometrů za hodinu. Pomocí ovladače, který funguje přes Bluetooth 4.0 je navíc možné krom řízení boardu nastavit i tři různé jízdní módy – Eco, Sport a Pro.

leafboard7

Důkazem velmi obstojného výkonu je i fakt, že dokáže jet do kopce až s 28% náklonem. Má také unikátní systém brzdění, který zaručí citlivé a přitom rychlé zastavení. Je kompletně odolný vůči vodě a vývojáři nainstalovali na zadní stranu i červené diody pro bezpečnou jízdu v noci. K tomu všemu je přiložena přenosná nabíječka či speciálně designovaný batoh, který byl pro přenášení Leafboadu navržen.

Nejlevnější ze všech

Takovýto balík funkcí navíc bude možné pořídit za bezkonkurenční cenu 299 dolarů, tedy asi 7217 korun. Pro srovnání – většina konkurence se se svými produkty blíží či přesahuje tisíc dolarů, přičemž nejlevnější z nich je board STARY s cenovkou 499 dolarů. První Leafboardy by měly dorazit svým novým majitelům ještě před letošními Vánocemi.

Za boom podobných zařízení se za poslední rok postaral i jeden z nejoblíbenějších a nejsledovanějších youtuberů na světě, Casey Neistat, který několik typů tohoto boardu využívá pravidelně ve svých denních videích.

leafboard

Diskuze (0)

Novinka

Anonym