Webový projekt Instagram.css nabízí kompletní sadu Instagram filtrů v CSS

Michal PtáčekMichal Ptáček

instagram
0Zobrazit komentáře

Když v roce 2010 na zařízeních s operačním systémem iOS vyšla foto aplikace Instagram, způsobila v podstatě totální revoluci v tom, jakým způsobem uživatelé pořizují a zveřejňují své fotografie na sociálních sítích. Velkou měrou se na tom samozřejmě podílela i sada foto filtrů, které Instagram už od svého prvopočátku používal a která umožňuje často i nekvalitní snímek proměnit ve fotku s unikátní atmosférou.

cdn77-new-website

Přečtěte si takéČeské CDN77 a SuperHosting Zdeňka Cendry loni překročily tržby ve výši 400 milionů korunČeské CDN77 a SuperHosting Zdeňka Cendry loni překročily tržby ve výši 400 milionů korun

Ostatně i proto dnes na internetu najdete desítky online nástrojů, které se právě na trendu foto filtrů vezou a uživatelům umožnují je libovolně aplikovat na jejich snímky. Jejich problémem je však často nevalné provedení nedosahující kvality originálu.

Čínský vývojář Yan Zhu z amerického Seattlu se proto rozhodl vytvořit jednoduchý online projekt, který nabízí kompletní a především autentickou sadu Instagram filtrů v CSS, umožnující implementovat je do jakékoliv vaší fotky bez nutnosti používat samotný Instagram. V sadě tak najdeme známé filtry jako Aden, Crema, Lark, Juno nebo Willow.

Celý seznam filtrů najdete zde. Odkaz na Github je zde.

instagram-github

Diskuze (0)

Novinka

Anonym