Z filmového Vyšehradu je hit, nové BMW řady 7 a rozhovor s ministrem Bartošem. Čtěte zprávy týdne

Váš pravidelný týdenní přehled nejzajímavějších článků.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-12

Foto: Gangbang Production / BMW

Z filmového Vyšehradu je hit českých kin i nové BMW řady 7

0Zobrazit komentáře

Je tady nedělní podvečer, což znamená rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Na úvod začneme filmem, který v posledních dnech dobývá česká kina – a ano, je to samozřejmě Vyšehrad: Fylm o kontroverzním fotbalistovi Lavim, kterého ztvárnil Jakub Štáfek. Netradiční fotbalová komedie je natolik úspěšná, že má za sebou třetí nejúspěšnější premiéru v tuzemských kinosálech za poslední dekádu.

Poté se přesuneme do světa aut, respektive k německé značce BMW, která odhalila novou řadu 7, jež přiváží opulentní design doplněný o pojízdné kino. Poté ve velkém rozhovoru zamíříme k ministrovi pro místní rozvoj, tedy Ivanu Bartošovi, se kterým jsme si povídali především o digitalizaci. A to není zdaleka vše.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Načítám formulář...


Nejzásadnější zprávy týdne

⚽ Boj o Chelsea jde do finále: V Anglii se rozhoduje o tom, kdo bude po ruském oligarchovi Romanu Abramovičovi novým majitelem Chelsea FC. O fotbalový klub stojí úspěšní byznysmeni i slavní sportovci.

? Povinné USB-C pro iPhony?: USB-C vládne všem. Výbor Evropského parlamentu schválil návrh na sjednocení konektorů u telefonů a jiné osobní elektroniky, což se citelně dotkne i Applu, který proti tomuto kroku zbrojí.

HBO Max nezastavuje: Netflix před pár dny oznámil nejhorší výsledky za více než deset let, HBO a HBO Max si naproti tomu v prvních měsících roku připsaly tři miliony nových předplatitelů a lákají na blockbustery jako The Batman.

?️ Byty v Česku nadále zdražují: Kdo by se chtěl rozhodovat, zda si pro život zvolí raději Prahu nebo Brno a odvíjel by se od peněz, může se začít ohlížet po jiných kritériích. Ceny nemovitostí v moravské metropoli totiž dohánějí ty pražské.

? Barbie z Buckinghamského paláce: Co dát královně Alžbětě II. k jejím 96. narozeninám? Společnost Mattel se rozhodla darovat to nejlepší, co má – panenku Barbie stylizovanou do podoby panovnice. A pořídit si ji můžete i vy.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Fotbalový fanfarón Lavi přišel, viděl, vojel a zvítězil. Vyšehrad přitáhl do kin statisíce lidí

To nejlepší z Bavorska je tu. Nové BMW řady 7 přiváží opulentní design doplněný o pojízdné kino

Ministr Bartoš: Cílem je stavební úřad bez papíru. Digitální by měly být všechny služby pro občana

Přes osm naspaných hodin nejede vlak. Historie však ukazuje, že spánek může mít mnoho podob


Partner newsletteru
Již 27. až 28. dubna 2022 se v Čechách a na Slovensku uskuteční historicky první konference zaměřená na Cloud Native technologie pod názvem KCD (Kubernetes Community Days) 2022 Czech & Slovak virtual. Více informací o celé akci naleznete zde.


Kofola vrací na trh nápoje v zálohovaných skleněných lahvích. Do projektu se zapojuje i Rohlík

Jakub Havrlant chce s dobrým pitím za hranice. Investiční skupina Rockaway vstupuje do Alkohol.cz

Pražský Karlín má novou kapalnou kancelář. Jakmile vstoupíte, ocitnete se v barové laboratoři

Od jaderné fyziky po šavlozubou veverku. Tvůrci animované Doby ledové se loučí dojemným klipem


Přečtěte si náš speciál
Řešíte, jestli nájem, nebo koupě? Láká vás mít vlastní chalupu nebo horský apartmán? Náš Průvodce světem nemovitostí vám pomůže se v tom neztratit.


Doporučujeme

? CC Watch: Díky za vyhazov. Představitel superhrdiny Shang-Chiho musel ztratit smysl života, aby si splnil sny

Diskuze (0)

Novinka

Anonym