Začíná týden českých videoher. Domácí vývojáři na Steamu odhalí novinky a lákají na vysoké slevy

Přes 270 her od 115 studií, slevy až 80 procent. Účast i zájem o česko-slovenský videoherní týden s každým rokem roste.

Michal MančařMichal Mančař

czsk1

Foto: Czech & Slovak Games Week

Novinky, slevy a oslava domácích her. To je Czech & Slovak Games Week

0Zobrazit komentáře

Právě odstartoval Czech & Slovak Games Week. Další ročník akce, která světu ukazuje šikovnost českých a slovenských herních vývojářů, tak s blížícím se státním svátkem 17. listopadu přináší i svátek videoherní. Po celý týden fanoušci budou moci sledovat představování novinek či využít slevy na hry z domácí produkce.

Na Steamu a GOGu se odteď až do příštího pondělí budou prezentovat ty nejlepší, nejzajímavější či nejnovější české hry. Akce Czech & Slovak Games Week pořádaná Asociací českých herních vývojářů se slovenskými protějšky ukáže světu i lokálním fanouškům tvorbu zavedených herních firem i díla malých a nezávislých studií či sólo vývojářů.

Už čtvrtý ročník akce nabídne přes 270 her se slevami až 80 procent. „S radostí sledujeme, jak se zájem o akci zvyšuje každým rokem. Letos se zapojilo 115 studií, což je spolu s téměř třemi stovkami her fantastické číslo, které ukazuje, jak bohatá a rozmanitá je naše herní scéna,“ uvedl předseda české asociace Pavel Barák.

brian-fargo-fallout

Přečtěte si takéDo Prahy přijede Brian Fargo, vydavatel her Fallout či Baldur's GateJako by do Varů přijel George Lucas. Praha přivítá vydavatele herních legend Fallout a Baldur’s Gate

Zájemci o domácí herní tvorbu budou po celý týden moci sledovat autorské streamy a nahlédnout do zákulisí vývoje, na programu je opět i živé vysílání Direct Showcase. Tedy na Steamu, YouTube, Twitchi a Facebooku streamovaná přehlídka nových her. Ta začne v pondělí ve 20 hodin a pořadatelé slibují světové premiéry a odhalení dosud nepublikovaných informací o připravovaných hrách.

U příležitosti svého pondělního vydání se v jejím rámci představí například retro plošinovka Bzzzt od vývojáře Karla Matějky (na kterou se na CzechCrunchi brzy podíváme zevrubněji v rámci rozhovoru). Brněnští Madfinger Games mají v plánu prezentovat svou nedávno oznámenou realistickou akci Gray Zone Warfare (i o té už chystáme více). Novinky ukážou i jejich sousedé Ashborne Games, kteří tvoří Last Train Home o československých legiích (ten jsme si už zahráli).

„Czech & Slovak Games Week se stává nejen významnou událostí pro hráče, ale i pro malá a střední studia, která se snaží zviditelnit na globálním trhu. Jsme pyšní, že můžeme tuto událost pořádat, a podporovat tak naše talentované vývojáře,“ dodal Barák. A byť je Czech & Slovak Games Week především oslavou herní kreativity, zůstává také oblíbenou příležitostí domácí hry výhodně pořídit.

Pokud vám ve sbírce chybí třeba Machinarium od studia Amanita Design, které nedávno oslavilo dvacet let existence, seženete ho za čtvrtinovou cenu. Padesátiprocentní slevu si připravili slovenští tvůrci loveckého simulátoru Way of the Hunter. A o něco levněji můžete získat i úplnou novinku v podobě pravěkého survivalu Polylithic od zlínského studia Polyperfect.

milos-endrle3

Přečtěte si takéMiloš Endrle: České hry se za pár let rozjedou ještě mnohem vícČeský herní průmysl prý roste? Počkejte pět let a rozjedeme to ještě mnohem víc, říká Miloš Endrle

Diskuze (0)

Novinka

Anonym