Zakladatelé oblíbené platformy pro designery Dribbble v ní prodávají většinový podíl

dribbble

Je to již více než 8 let od doby, kdy vznikla kdysi jako jedna z prvních, populární platforma pro designery s názvem Dribbble, kterou založili Dan Cederholm a Rich Thornett. Za tu dobu si Dribbble vydobyl místo jedničky mezi místy, kde většina začínajících i profesionálních designerů prezentuje svoji práci nebo dokonce nové příležitosti shání.

Včera ovšem zakladatelé oznámili na oficiálním blogu zásadní změnu. A to, že většinový podíl v Dribbblu putuje do rukou nově založené firmy Tiny, vedené Andrewem Wilkinsonem, která pod sebou drží projekty jako MetaLab, Flow nebo třeba Designer News. Dan i Rich ovšem v Dribbblu zůstanou na svých pozicích a přibírají tak nového podílníka spíše jako dlouhodobého partnera.

avast

Přečtěte si takéČeský Avast po miliardové akvizici AVG představuje tři nové produkty pod jeho jménem

Dribbble má momentálně 8 zaměstnanců a několik externích spolupracovníků. Počet aktivních uživatelů se blíží sto tisícům a jelikož Dribbble nevydělává na klasické reklamě, jeho hlavním zdrojem příjmů jsou prémiové účty pro designery v ceně 20 dolarů za rok, týmové účty od 100 do 400 dolarů za rok podle velikosti a pracovní nabídky.

tiny-dribbble-shot