Životní herecká role prezidenta Ukrajiny dorazí i na Voyo. Nova získala práva na Služebníka lidu

První díl se odvysílá už v pondělí.

Filip HouskaFilip Houska

sluzebnik-lidu

Reprofoto: KinoGuru/YouTube

Volodymyr Zelenskyj v roli ukrajinského prezidenta v seriálu Služebník lidu

0Zobrazit komentáře

Ještě předtím, než se Volodymyr Zelenskyj stal prezidentem Ukrajiny, hrál roli hlavy státu v seriálu Služebník lidu. A zatímco na Ukrajině bylo toto satirické dílo velice populární, ve světě tolik nerezonovalo. To se ale změnilo s ruskou invazí, respektive pravidelnými veřejnými vystoupeními, ve kterých Zelenskyj burcuje západní země k větší podpoře a dodává motivaci svým vojákům i civilistům. Teď se populární seriál objeví také na Voyu.

Do streamovací služby Voyo vkládá televize Nova obecně velké naděje. Ostatně jsme se o ní začátkem února bavili ve velkém příběhu s Danielem Gruntem, digitálním ředitelem mediální společnosti CME, do které televize Nova spadá. A aby se svou popularitou mohla rovnat například Netflixu, musí jít v mnoha ohledech na ruku diváků – ať už originálním obsahem nebo přes aktuální trendy. Jedním z trendů je v posledních týdnech právě Služebník lidu.

V satirické komedii, která se vysílala od roku 2015, působil Volodymyr Zelenskyj jako hlavní tvůrce a představitel hlavní role. Jeho hrdinou je středoškolský učitel historie Vasily Patrovovič Goloborodko. Když ho jednou potají natočí student při rozzlobené tirádě o korupci v zemi a video dá na YouTube, obletí celou Ukrajinu a lidé začnou Goloborodka tlačit na pozici prezidenta. Aniž by si to přál nebo očekával, zvítězí.

Aby se jedno z největších děl ukrajinské produkce dostalo k širšímu publiku, uvedl ho před pár dny i Netflix, který na Služebníka lidu získal práva a je dostupný také pro české diváky (s anglickými titulky). A jak pro CzechCrunch potvrdili zástupci HBO, seriál zamíří také na službu HBO Max. Nova ale nechtěla zůstat pozadu, proto oznámila, že Služebníka lidu uvede také – rovnou na streamovací službě Voyo, kde se první díl objeví už v pondělí.

V jaké kadenci se jednotlivé epizody seriálu, který vyšel ve třech sériích (celkem 49 dílů), budou na Voyu objevovat, Nova nezveřejnila. Dostupný ale bude v původním znění s českými titulky.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym