Známý youtuber Casey Neistat o svých dalších plánech po akvizici a ukončení aplikace Beme

caseytop
0Zobrazit komentáře

Na konci listopadu přišla pro mnoho fanoušků oblíbeného youtubera Caseyho Neistata nečekaná zpráva, která byla v přípravách po dlouhé měsíce – jeho firma Beme, která provozovala aplikaci pro sdílení rychle natočených videí na sociální platformě a která získala v seed investici 2,6 milionů dolarů, se stala součástí 25 milionového prodeje v dolarech do rukou americké televizní společnosti CNN.

Zhruba kolem té doby zároveň Neistat oznámil, že končí s denním vlogováním, které provozoval takřka po dobu jednoho a půl roku a díky kterému se dostal na 6,4 milionu odběratelů kanálu a 1,4 miliardy zhlédnutí jeho videí. Důvodem pro to bylo podle něj to, že se dostal na hranici, ze které se moc nemůže posunout dál a začala to pro něj být rutina.

fundlift-1

Přečtěte si takéČeský startup Brunio, který nabízí prémiové jídlo pro psy, chce na Fundlift.cz získat 4 miliony KčČeský startup Brunio, který nabízí prémiové jídlo pro psy, chce na Fundlift.cz získat 4 miliony Kč

Přeci jen natáčení, editaci a vůbec práci věnoval přibližně 16 hodin denně a byla to jeho primární náplň každého dne, mimo účasti na konferencích, práci na Beme a dalších vedlejších projektech. Nyní je mu 35 a chce se posunout dál – k tomu mu pravděpodobně pomůže i včerejší finální ukončení provozu aplikace Beme a její smazání z App Store, aby mohl za touto fází udělat tlustou čáru.

neistat

Proti Loganu Paulovi se postavil i populární Casey Neistat, zakladatel Beme a youtuber.

Společně se CNN by měl Neistat založit zcela novou mediální společnost, která pod sebou bude pravděpodobně produkovat vlastní pořady v podobném stylu, jako když v minulosti Casey s jeho bratrem natáčeli seriál The Neistat Brothers, pro který si pořídila licenci kabelová společnost HBO. Neistat zároveň důrazně upozornil na fakt, že se na CNN neobjeví žádné z jeho videí na YouTube a obě tyto strany zůstanou zcela separátní.

Odraz od dna až na vrchol

Nutno říct, že jako jeden z mnoha nezávislých lidí nemá Casey Neistat dokončenou ani střední školu, v 15 letech se totiž rozhodl studium ukončit a po příštích několik let se živil jako myč nádobí v kuchyni, později na půl úvazku jako pomocná síla kuchaře a jakmile se ve 20 letech odstěhoval ze svého rodného Connecticutu do New Yorku, začínal jako doručovatel balíčků.

casey2

V průběhu několika příštích let se Casey rozvíjel společně se svým bratrem jako amatérský tvůrce kratších filmů – jeho první známější počin byla několikaminutová kritika Applu za jeho přístup k výměně baterií u iPodů. Později několikadílná série Science Experiments a zmíněný osmidílný seriál The Neistat Brothers na HBO, který prodal za 2 miliony dolarů.

To bylo mezi roky 2008 a 2010, těsně předtím, než začal Casey s prvními videi na YouTube, přesněji před únorem 2010 až do konce roku 2016. V průběhu toho, jak se z něj postupně stávala mediální tvář, podporoval ve svém vlogu nespočet produktů, hrál v reklamách pro Nike nebo Mercedes-Benz a vracel to lidem nejen pravidelnými videi, ale i účastí na konferencích a akcích.

Slibná budoucnost

Podle odhadů se výše jeho podílu v prodeji Beme pohybovala kolem 10 milionů dolarů v hotovosti. To je mimo příjmů z YouTube odhadovaných na 80-200 tisíc dolarů měsíčně a z ostatních činností dostatečný obnos peněz, který zajistí, že si během několika příštích let může Neistat dělat cokoliv, co ho napadne. Po ukončení svého denního vlogu se ovšem videí na svém kanálu zdaleka nevzdal.

neistatmb

Každý týden jich publikuje několik, zapojil se i do nedávných protestů proti nařízení Donalda Trumpa na omezení imigrace. Ať už tedy bude Casey pro CNN natáčet nová videa, spustí vlastní aplikaci pro sdílení obsahu, která by konec konců mohla navázat na nedávno uzavřený a kdysi velmi populární Vine od Twitteru, nebo to bude něco jiného – CNN kupovala především tvář a tvář Caseyho Neistata funguje pro propagaci skvěle.

Foto: TechCrunch / Flickr, HBO, Casey Neistat Facebook

Diskuze (0)

Novinka

Anonym