Online směnárna Valuto, která jen v ČR směnila přes miliardu korun, ukončuje provoz

valutoend
0Zobrazit komentáře

Dnes přišla z Polska nečekaná zpráva, ve které jedna z nejoblíbenějších evropských P2P online směnáren oznámila ukončení svých služeb. Je jí polské Valuto, které mimo další trhy fungovalo od první poloviny minulého roku i v Česku, kde odstartovalo jako Valutomat a později se spojilo se svým mateřským portálem. Jen v Česku se podařilo během 8 měsíců směnit více než miliardu korun.

Jedním z největších českých klientů byl i letenkový startup Skypicker, přesněji nově rebrandované Kiwi.com. Valuto využívalo celosvětově na 380 tisíc klientů, kteří dokázali vygenerovat obrat ve výši takřka 9 miliard eur ve 4,8 milionech transakcích. Služby Valuta budou podle zprávy ukončeny k 22.8.2016, kvůli změně strategie provozovatele, Currency One S.A..

twi (1)

Přečtěte si takéTwitter kupuje za v přepočtu 4 miliardy korun britský startup zabývající se strojovým učenímTwitter kupuje za v přepočtu 4 miliardy korun britský startup zabývající se strojovým učením

Zákazníci budou mít další 3 roky na to, aby si vybrali své finanční prostředky z účtů Valuta – pokud to nestihnou, peníze jim nebude již možno vrátit. Currency One si pak dále pravděpodobně udrží své další portály, jako například jejich první projekt Walutomat, který se soustředí výhradně na polské zákazníky.

Pro české zákazníky pak nezbývá nic jiného, než vyzkoušet některou z alternativ, mezi kterými jasně dominuje britský startup TransferWise, který se nedávno s novou investicí zařadil do rodiny startupů s miliardovou valuací v dolarech.