Tesla chystá na 17. října další událost, na které chce Elon Musk představit zcela nový produkt

tesla
0Zobrazit komentáře

Před 4 dny se nechal Elon Musk na svém Twitteru slyšet, že za Teslu chystá na 17. října další akci, na které by se měla objevit zásadní produktová novinka, kterou pravděpodobně nikdo nečekal. První idea padla na to, že by se mohlo objevit více informací o Modelu 3, konkrétně o jeho interiéru nebo funkcích displaye – to by ovšem asi nebylo nic tak zásadního, o čem by se mluvilo jako o nečekané zprávě.

V potaz tak připadají například informace o použití zcela nového typu radaru s názvem LIDAR, který Tesla v poslední době testuje a který ve svých vozech dlouhodobě využívá i Google – ten má ovšem nevýhodu zhoršené kvality zpracování obrazu okolí laserem v případě, že je v okolí vozu snížená viditelnost za špatného počasí. Takže se o něm pravděpodobně Musk jen zmíní.

spaceknow1

Přečtěte si takéSpaceknow: český startup od bývalého zaměstnance NASA, který analyzuje ekonomické faktory pomocí satelitních snímkůSpaceknow: český startup od bývalého zaměstnance NASA, který analyzuje ekonomické faktory pomocí satelitních snímků

Řeč přijde určitě, i když nejde o produktovou novinku, i na opuštění nejlevnějšího Modelu X s označením 60D – ten se totiž Tesla rozhodla po několika prvních měsících nadobro opustit a nejlevnější varianta v USA se tak nyní prodává pod označením 75D za 74 tisíc dolarů, s tím, že nabízí vyšší výkon a o 60 kilometrů vyšší dojezd.

Jednou z nejpravděpodobnějších možností mezi zásadními produkty je mimo aktualizované podoby Modelu 3 i další verze Tesly, která by měla dostat podobu pick-upu nebo cross-overu s mutací konstrukce nového Modelu 3 a staršího Modelu X. Co to ovšem bude opravdu, na to si musíme ještě 4 dny počkat.

Mimo této kratší konference by se měla 28.10 objevit i další, která bude zaměřena na společné produkty Tesly a nově propojeného SolarCity, který Tesla nedávno oficiálně vzala pod svá křídla.

Aktualizace 18.10.2016: Konference byla odsunuta až na středu 19.10. – čas by měl být ještě v průběhu dne upřesněn. Důvodem pro odsunutí je prý nedostatek času pro finální doladění chystané novinky, kterou chce Tesla představit.