Řidiči nyní mohou ovládat svou hudbu ze Spotify přímo z rozhraní navigace Waze

Filip HouskaFilip Houska

spotifyxwaze
0Zobrazit komentáře

Na technologickém trhu se opět uzavřelo zajímavé partnerství, které se nyní týká hudby a navigace. Své síly totiž spojily patrně jedny z nejsilnějších společností ve svém oboru.

Na jedné straně stojí Spotify, hudební streamovací gigant ze Švédska s 50 miliony platícími uživateli, a na straně druhé oblíbená navigační služba Waze, která je od roku 2013 pod křídly Googlu. Právě tyto společnosti uzavřely jisté spojenectví s cílem nabízet uživatelům, respektive řidičům, jednodušší a především přehlednější orientaci mezi hudebními a navigačními prvky.

locomotive-60539_1280

Přečtěte si takéRuský strojvůdce vozí v rámci carsharingové služby BlaBlaCar cestující lokomotivouRuský strojvůdce vozí v rámci carsharingové služby BlaBlaCar cestující lokomotivou

Obě platformy nyní sdílí tyto prvky v jednom rozhraní, kdy uživatel může poslouchat a přepínat svou hudbu ze Spotify skrze Waze pomocí vestavěného mini přehrávače a visa versa. Tento tah je promyšlený i z hlediska bezpečnosti na cestách: možnost přepínat celé playlisty nebo přeskakovat z aplikace na aplikaci bude přístupná pouze tehdy, když bude vozidlo stát.

Také řeší jeden menší nešvar: výpadky během poslouchání a navigování. Na internetových fórech se totiž mnohokrát objevily stížnosti, že přehrávání hudby ze Spotify občas vypadlo, jakmile hlasový příkaz z Waze upozornil řidiče například k odbočení. Tento problém by se tímto integrováním mohl tedy vyřešit.

Uvedená funkce, která navýší celkový uživatelský komfort, je dostupná zatím jen na Android, avšak očekává se, že na operační systém iOS přijde v brzké době.

Foto: Spotify Press

Diskuze (0)

Novinka

Anonym