Czech Pioneers vyšlou do Vídně těchto sedm českých startupů

0Zobrazit komentáře

Letos již popáté se na vídeňský Pioneers Festival, na kterém se objevují nejzajímavější technologické startupy z celého světa, vydá i česká výprava Czech Pioneers. Pražská platforma TechSquare, která propojuje technologické startupy s korporacemi, a která za celým projektem stojí, totiž opět vybrala ze 35 přihlášených firem a startupů 7 finálních účastníků.

Mezi Czech Pioneers jsou pak tentokrát projekty z oblasti zdravotnictví, ICT infrastruktury a kybernetické bezpečnosti, prevence zneužití dat, chytré domácnosti, digitalizace, průmyslu 4.0 nebo zpracování dat.

storyous-1

Přečtěte si takéČeský startup Storyous spouští půjčovnu vlastních EET pokladen pro festivalyČeský startup Storyous spouští půjčovnu vlastních EET pokladen pro festivaly

Výběr se hodně odrážel od zaměření korporátních partnerů, kterými jsou Kooperativa, ADASTRA a ANECT, s tím, že vybrané startupy propojují zejména slova umělá inteligence, strojové učení nebo snadnější a efektivnější správa dat. Toto je finální sedmička:

Neuron Soundware

neuron

Neuron Soundware využívá neuronové sítě pro identifikaci možných závad u strojů. Na základě nahrávek odposlechů přístrojů dokáží rozpoznat chybu a předejít tak výpadku ve výrobě. Službu zatím firma nabízí jako šitou na míru specifickým požadavkům zákazníků, časem plánuje sesbíraná data využít pro vývoj univerzální platformy.

Angee

angee

Angee

Individuální přístup nabízí také startup Angee, který vyvíjí zabezpečení monitorující domácnosti, a kterému už jsme se na CzechCrunchi několikrát v minulosti věnovali. Designová krabička s kamerou v kombinaci s několika senzory připevněnými na okna či dveře dokáže případné nezvané návštěvníky okamžitě zaznamenat, vyfotit a poslat na mobilní zařízení.

IP Fabric

ipfabric

Startup IP Fabric, se pak po pozvánce v minulém roce na festival podívá i letos. Pražská firma, která získala na vývoj komplexního řešení infrastruktury velkých podniků investici 1,3 milionu eur od českého fondu Credo Ventures, plánuje velký růst. S nástrojem, jenž v reálném čase monitoruje obrovské síťové infrastruktury a snaží se reagovat na nové výzvy, mají čeští vývojáři v plánu dobýt zahraniční trhy.

ThreatMark

Finanční podpory se letos dočkal také startup ThreatMark, jehož zástupci na festival pojedou z Brna. Na boj s rostoucími kyberútoky dostala firma grant ve výši 50 tisíc eur od Evropské komise.

threatmark

Mezi dalšími pak nebudou chybět ani

  • FetView – software pro přenos, vyhodnocení a správu lékařských zpráv a dokumentů
  • Rossum – nástroj postavený na umělé inteligenci pro jednodušší a rychlejší správu účetních dokumentů (do projektu nedávno vstoupila jablonecká investiční společnost Miton)
  • Stories – business Intelligence řešení založené na analýze trendů ovlivňujících finanční výsledky firem

Dvoudenní Pioneers Festival, který má za cíl zejména propojení a navázání obchodních a strategických vztahů mezi startupy a korporacemi, odstartuje 1. června v prostorách vídeňského Hofburg Imperial Palace.

poznámka: nejedná se o kompletní seznam českých startupů, které se na Pioneers festivalu objeví, ale pouze o startupy, které jsou součástí společné výpravy CzechPioneers.