Český emailový klient eM Client je nově k dispozici i pro Mac

Michal PtáčekMichal Ptáček

macblur
0Zobrazit komentáře

Už přes 10 let působí na globálním trhu česká společnost eM Client Inc. vyvíjející pro operační operační systém Windows vlastní emailový klient: eM Client. V průběhu let se aplikace díky svému modernímu uživatelskému rozhraní, rychlosti a dodatkovým funkcím jako PGP a S/MIME šifrování, integrovanému chatu pro komunikaci s kolegy nebo jednoduché integraci s Gmailem a iCloudem vypracovala ve stálice trhu a pro uživatele Windows se stala častou náhradou například za nativní Microsoft Outlook. Ostatně aplikaci celosvětově používá přes 1,1 milionu uživatelů.

Nyní má za sebou eM Client, u jehož zrodu stáli Michal Bürger společně s Filipem Navarou, Liborem Grafnetrem a Jerrym Jevornickým (mimo jiné zakladatelem české služby Spaceknow analyzující satelitní snímky), za sebou další důležitý milník. em Client totiž zatím v beta verzi míří na počítače s operačním systémem macOS.

salman1

Přečtěte si takéPopulární výukový portál Khan Academy je oficiálně v češtině a to včetně více než 250 cvičení a 200 videíPopulární výukový portál Khan Academy je oficiálně v češtině a to včetně více než 250 cvičení a 200 videí

„eM Client pro Mac obsahuje veškerou funkcionalitu jako verze pro Windows, což z něj dělá jednu z nejzajímavějších dostupných e-mailových aplikací na macOS. eM Client pro Mac není jen klonem verze pro Windows, ale je provázaný s macOS způsobem, jakým byste to očekávali. To se týká například využití standardních notifikací operačního systému a dalších integrací se systémem. Je třeba zdůraznit, že se stále jedná o Beta verzi. Přestože prošla důkladným interním testováním a nezanedbatelné množství našich beta testerů ji již používá nějakou dobu v reálném nasazení, tak může stále obsahovat chyby a nemůžeme garantovat její 100% spolehlivost. Stále je před námi ještě spousta práce, ale i tak věříme, že dokážeme případné problémy rychle vyřešit a již brzy vydat finální verzi,“ komentují novinky tvůrci aplikace.

em11

Vzhledem k tomu, že aplikace je ve stavu beta verze, tvůrci zároveň upozorňují na chyby, na které uživatelé s největší pravděpodobností narazí. Jedná se například o chybně umístěné ovládací prvky, špatné velikosti písem, místy zpomalený běh aplikace nebo nefunkční S/MIME šifrování.

embb

Beta verzi eM Clientu pro Mac lze zdarma stáhnout zde.