Seznam.cz navýšil loni zisk na více než 1,3 miliardy korun při obratu 4,1 miliardy

seznam1

Kanceláře Seznamu na pražském Andělu

0Zobrazit komentáře

České internetové jedničce Seznam.cz se v loňském roce nadmíru dařilo. Dokázala totiž navýšit tržby o 11 procent na 4,12 miliardy korun s čistým ziskem 1,33 miliardy korun po zdanění. Právě zisk oproti předcházejícímu období poskočil o necelých 21 procent.

Všechny služby Seznamu na internetu denně navštíví dohromady kolem 8 milionů unikátních uživatelů, s čímž souvisí i nárůst prodeje programatické reklamy (nakupované v aukci) z Skliku a RTB. Seznamu se také daří uzavírat množství nových partnerů do Sekce z internetu na hlavní straně, ve které agreguje vybraný obsah z dalších serverů, na kterých poté prodává reklamu a nabízí jim procentuální podíl.

seznamcz

Největší podíl nákladů pro Seznam loni znamenaly osobní náklady na zaměstnance, které dosáhly 1,2 miliardy korun. Počet zaměstnanců se oproti roku 2016 rozrostl o 107 na celkových 1 304 s tím, že ostatní náklady na služby překročily 1,02 miliardy korun. Seznam v tomto roce dle výroční zprávy počítá s podobným obratem jako vloni.

taxify-app-mobile

Přečtěte si takéPřepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízduPřepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízdu

Zprávy z účetní uzávěrky tak potvrzují dříve uvedená čísla, o kterých jsme informovali již v červnu. Seznam se začal v poslední době více zaměřovat na zpravodajství. Provozuje internetovou televizi Seznam.cz TV, která je zároveň vysílána v běžném pozemním vysílání. Nedávno Seznam v této souvislosti informoval ohledně posily na pozici šéfa televizního zpravodajství, kam nastoupil Filip Horký, předtím známý z České televize a také pořadu DVTV Daniely Drtinové a Martina Veselovského.

Foto: Seznam.cz