Přepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízdu

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

taxify-app-mobile
0Zobrazit komentáře

Přepravní platforma Taxify zavádí v Česku pozitivní novinku pro své uživatele. V mobilní aplikaci, přes kterou se jízda sjednává, Taxify nově ukáže přesnou cenu za danou jízdu, která se tak již v době jízdy nebude moci měnit. Podobnou změnu provedl již před půl rokem také Uber, se kterým Taxify nejen v Česku o přízeň uživatelů soupeří.

Novinka v podobě dopředu stanovené ceny za jízdu je v Taxify dostupná od pondělí 24. září, potřebujete jen stáhnout nejnovější verzi mobilní aplikace. Přesná cena za přepravu bude vypočítána na základě očekávaného času trvání a vzdálenosti jízdy a zároveň bude brát v potaz také aktuální situaci dopravy ve městě a poptávku.

„Dlouho měli zákazníci v českých městech možnost vidět v aplikaci Taxify poměrně přesný odhad ceny jízdy. Teď jdeme ještě o krok dále. Aplikaci jsme upravili tak, aby cestující znali přesnou cenu už před objednávkou. Tímto krokem chceme ještě dále vylepšit ochranu spotřebitele a přizpůsobit aplikaci očekáváním uživatelů v 21. století,“ říká Roman Sysel, šéf Taxify pro Českou republiku a Slovensko.

lukaskroc

Přečtěte si takéPrvní Čech ve SpaceX Lukáš Kroc: Elona Muska je hodně obtížné přesvědčit, že něco nejdePrvní Čech ve SpaceX Lukáš Kroc: Elona Muska je hodně obtížné přesvědčit, že něco nejde

Cena zůstane stejná po celou dobu jízdy, jak aplikace avizovala před jejím objednáním, pokud se nezmění vyzvednutí nebo vyložení zákazníka. Pokud ano, dojde k aktualizaci ceny. Vyšší ceny, které jsou nasazovány v době zvýšené poptávky, budou v aplikaci opět reflektovány ještě před zahájením jízdy.

taxify-villig

Markus Villig, zakladatel a CEO Taxify

V Česku Taxify od července funguje mimo Prahy také v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni a není vyloučeno, že by k nám mohlo přivést také elektrické koloběžky. I to má být další způsob, jak chce Taxify bojovat s konkurencí v podobě Uberu, Liftaga a dalších na našem trhu aktivních přepravních služeb.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym