V novém zábavním parku Star Wars: Galaxy’s Edge si budete moci vyrobit vlastní světelný meč nebo droida

Filip HouskaFilip Houska

galaxys-edge
0Zobrazit komentáře

Už jen několik dní zbývá do slavnostního otevření nové Mekky pro všechny fanoušky vesmírné ságy Star Wars. V pátek 31. května se v prostorách kalifornského Disneylandu oficiálně přestřihne páska prvního komplexu Star Wars: Galaxy’s Edge, na kterém zábavní gigant Disney pracoval minimálně od roku 2015.

Od té doby se na veřejnost dostávala různá videa z probíhajících staveb a mimo jiné také atrakce, které budou v rámci tohoto zážitku pro každého správného příznivce děl z rukopisu George Lucase k dispozici. Vědělo se například, že si na své přijdou fanoušci Hana Sola a jeho legendární lodi Millennium Falcon, v níž by se zájemci mohli virtuálně proletět.

starwarspark

Ostrouhat by neměli ani ti, kteří se vyžívají v bitvách (ideálně mezi Prvním řádem a Odbojem), a všichni se zálibou v R2-D2, C-3PO a dalších droidech, jež by se měly prohánět po parku. A právě na tyto cílovky míří dvě nově ohlášené atrakce, které se stanou součástí celého komplexu Star Wars: Galaxy’s Edge: výroba světelných mečů a sestavování vlastních funkčních droidů.

Oba zážitky budou rozděleny do samostatných workshopů, v rámci kterých zájemci dostanou všechny potřebné komponenty včetně manuálu a možnosti využít zkušeností tamního personálu. Při výrobě světelných mečů si stavitelé nejprve ze čtyřech nabízených rukojetí, které symbolizují konkrétní atributy bojového nastavení (mír a spravedlnost, síla a kontrola, živelná příroda, ochrana a obrana).

playdate-handheld

Přečtěte si takéZnámé vývojářské studio představilo unikátní herní konzoli. Má analogovou kliku a vejde se do kapsyZnámé vývojářské studio představilo unikátní herní konzoli. Má analogovou kliku a vejde se do kapsy

Poté bude následovat volba krystalů, které prakticky určí barvu meče (červená, modrá, zelená, fialová), a jako hřeb celé kutilské akce bude pochopitelně samotný proces sestavování. Výsledek pak bude podmíněn zakoupením za cenu okolo 200 dolarů (4 600 korun) včetně boxu pro bezpečný přenos.

droid-depot-interior-concept-hero-16×9

Na podobné bázi jako tvorba mečů má fungovat i vyvíjení nových droidů, během čehož si účastníci vyberou tu správnou modelovou sérii (BB-Series, R-Series), pochopí podstatu jednotlivých součástek a podle manuálu začnou stavět vlastního robota. Ten by následně měl být plně ovladatelný na základě dálkového ovladače, tudíž nepůjde jen o maketu. Zatím se však ale neví, jaké rozměry taková hračka bude mít. Co se týče ceny, celý zážitek přijde na 100 dolarů (2 300 korun).

Očekává se ohromný zájem

Je vcelku pochopitelné, že o tento typ zábavního parku, který má atmosférou a okolním prostředním připomínat planetu Batuu, bude obrovský zájem. Z toho důvodu jsou termíny návštěv od 31. května do 23. června podmíněny bezplatnou rezervací na oficiálních stránkách Disneylandu (samotné jednodenní vstupenky pak stojí mezi 129 až 199 dolary). Od 24. června se rezervace zruší a kalifornský Star Wars: Galaxy’s Edge bude přístupný široké veřejnosti.

Tento komplex nicméně nemá být jediný. Na opačném pobřeží Spojených států, konkrétně v Orlandu na Floridě, se 29. srpna otevře druhý zábavní park ve stylu Star Wars, jenž bude nabízet i tematický hotel s „výhledem do vesmíru“ a další vychytávky.

Foto: Disney