Google Mapy nově umí při chůzi navigovat přes kameru v mobilu. Cestu vám ukáží přímo na ulici

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

google-maps-live-view

Foto: Firstpost

Google Mapy nově umí pěší navigace v rozšířené realitě

0Zobrazit komentáře

Google Mapy nebo jiné mapové aplikace dnes již patří k neodmyslitelným cestovním asistentům mnoha z nás. Právě Google ale na svém důležitém produktu neustále pracuje, vylepšuje ho a postupně z něj buduje robustní platformu, kde najdete úplně všechno, co byste mohli při cestování využít. Ať už někam letíte, nebo zrovna jdete pěšky.

Právě pěší nejvíce uvítají poslední technologickou novinku, kterou si inženýři Googlu připravili. Po několika měsících testování se začíná postupně pro všechny uživatele otevírat funkce Live View, která do Google Map přináší rozšířenou realitu. Díky ní vám nově navigace ukáže šipky, kudy jít, přímo na ulici – stačí jen namířit kamerou v telefonu před sebe.

Pěší navigace v rozšířené realitě se může hodit zejména v místech, kde to neznáte, a podle klasické mapy se není úplně jednoduché rychle zorientovat. Při aktivní pěší navigaci v Google Mapách nově budete moci zapnout funkci Live View, nad mapou se vám otevře kamera, v ní ulice před vámi a u nich šipky podle toho, kam máte zabočit.

google-maps-live-view

Foto: Google

Nová pěší navigace v rozšířené realitě v Google Mapách

Snadněji tak najdete jak odbočky, tak i cílové destinace, které vám Google Mapy ukážou v reálném světě, nejen třeba přes Street View. Nutné je však podotknout, že nová funkce Live View funguje právě tam, kde již Google ulice prozkoumal se svým Street View.

Zároveň potřebujete mít telefon s operačním systémem Android, který podporuje ARCore, nebo iPhone s podporou ARKitu. Zpravidla jde o nejnovější modely z posledních let. Novou funkci zatím Google postupně vypouští v beta verzi, ale v následujících týdnech by měla dorazit do telefonů všech uživatelů.

aa_praha

Přečtěte si takéDreamlinerem do Chicaga. American Airlines zavedou novou přímou linku z PrahyDreamlinerem do Chicaga. American Airlines zavedou novou přímou linku z Prahy

Vše je součástí mnohem větší aktualizace celých Google Map, z nichž chce Google udělat jedinou aplikaci, kterou budete při cestování potřebovat. Nedávno ostatně zrušil svou službu Trips, kde všechny relevantní informace k vašim výletům ukládal.

Nově se vše přesouvá do aplikací Google Travel a Google Mapy. V nich nově vedle tradiční navigace uvidíte i všechny naplánované lety nebo rezervovaná ubytování. Google chce zkrátka být první aplikací, kterou otevřete hned po přistání a následně ji budete používat i při cestování po městě a dalších destinacích. Rezervace a letenky Google Mapy uloží i offline, takže se nemusíte bát, že byste se k nim nedostali.